Warta Poznań korzysta z okazji. Transferowy rekord sprzedażowy w przygotowaniu

Warta Poznań korzysta z okazji. Transferowy rekord sprzedażowy w przygotowaniu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Jayson Papeau zakończy w najbliższych dniach swój pobyt w Warcie Poznań i będzie kontynuował karierę w FC Rapid 1923 - poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Ekipa z województwa wielkopolskiego wiele sobie obiecywała po zakontraktowaniu francuskiego skrzydłowego w początkowej fazie minionych rozgrywek.

26-letni zawodnik prezentował się jednak bardzo przeciętnie w ubiegłym sezonie i zakończył go na zaledwie dwóch asystach w 27 występach.

Mimo to Warta Poznań nie zdecydowała się na skreślenie Jaysona Papeau, który na zgrupowaniu przed startem trwających już zmagań wyglądał zdecydowanie lepiej, co dawało nadzieję na to, że będzie miał znaczący wpływ na rezultaty.

Ofensywny piłkarz zdążył się pojawić z ławki rezerwowych w starciu otwierającym rozgrywki przeciwko Rakowowi Częstochowa (0:1) i wiele wskazuje na to, że na tym występie zakończy swoją przygodę z polskim klubem.

O takim stanie rzeczy poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com, który uważa, że „Zieloni” doszli do porozumienia z FC Rapid 1923 w kwestii realizacji definitywnego transferu z udziałem Francuza.

Skrzydłowy ma przenieść się do rumuńskiej drużyny za ponad 200 tysięcy euro, co będzie stanowić rekord sprzedażowy Warty Poznań.

Ponadto Warta zagwarantuje sobie otrzymanie procentu z ewentualnej kolejnej transakcji gotówkowej z udziałem 26-latka.

Zespół z Bukaresztu zakończył minione rozgrywki na dziewiątym miejscu w krajowej elicie w charakterze beniaminka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy