Warta Poznań rozstanie się z trzema zawodnikami. Przyszłość trzech następnych pod dużym znakiem zapytania

Warta Poznań rozstanie się z trzema zawodnikami. Przyszłość trzech następnych pod dużym znakiem zapytania
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Warta Poznań nie będzie kontynuować współpracy z Robertem Ivanovem, Miłoszem Szczepańskim i Enisem Destanem. Ponadto nie może być pewna zatrzymania Kajetana Szmyta, Jana Grzesika czy Mateusza Lisa - poinformował Damian Smyk z Weszlo.com.

Zespół „Zielonych” prezentował się w trwających rozgrywkach bardzo solidnie i dopiero w ostatnich tygodniach opuścił z tonu, notując serię trzech spotkań bez zwycięstwa.

W efekcie klub wypisał się z walki o niespodziewane zameldowanie się w europejskich pucharach i skupia się teraz na zachowaniu pozycji w górnej połowie tabeli, by w dobrych humorach zakończyć obecny sezon, ponieważ kolejny zapowiada się na znacznie trudniejszy.

Wynika to przede wszystkim z prawdopodobnych rozstań z kilkoma ważnymi postaciami w kadrze Dawida Szulczyka. Obecnie najwięcej w tym kontekście mówi się o ewentualnej sprzedaży Kajetana Szmyta.

Nie jest on jednak jedynym ważnym graczem szykującym się do opuszczenia Warty Poznań, o czym poinformował Damian Smyk z Weszlo.com.

Uważa on, że przesądzone jest już rozstanie z Robertem Ivanovem, Miłoszem Szczepańskim oraz Enisem Destanem.

Ekipa z województwa wielkopolskiego bardzo chętnie zatrzymałaby u siebie reprezentanta Finlandii, ale nie stać jej na spełnienie jego oczekiwań finansowych, przekraczających 30 tysięcy euro na miesiąc.

Chęć inkasowania takiej sumy sprawia, że środkowy obrońca nie może raczej liczyć na pozostanie w Ekstraklasie. Dlatego wielce prawdopodobne wydaje się zakotwiczenie przez niego na Węgrzech lub w Rumunii, skąd pochodzi obecnie największe zainteresowanie jego usługami.

Nie tak dawno wymieniano w tym kontekście FCSB. Zespół z Bukaresztu musi jednak sięgnąć po mistrzostwo kraju, by zwiększyć swoje szanse na pozyskanie defensora w ramach wolnego transferu. Ma na to spore szanse, ponieważ traci punkt do prowadzącego FCV Farul, z którym zmierzy się w niedzielę 21 maja o godzinie 20:00.

W przypadku pozostałej dwójki Warta Poznań nie podejmie próby ich wykupienia odpowiednio z Lechii Gdańsk i Trabzonsporu.

Co prawda „Biało-Zieloni” otrzymali propozycję, niższą od zawartej w porozumieniu, ale zdecydowali się ją odrzucić, ponieważ postrzegają w Szczepańskim gracza, który może w ekspresowym tempie przywrócić klubowi Ekstraklasę w następnym sezonie.

Z kolei Turek nie odnalazł się specjalnie na naszych boiskach, więc nie mógł liczyć na pozostanie w Polsce. 

Cała wymieniona trójka rozegrała ponad 20 meczów w bieżących zmaganiach - 30 gier i gol (Ivanov), 25 gier, cztery gole i trzy asysty (Szczepański) oraz 20 gier i dwa gole (Destan).

Warta Poznań nie może być również pewna zatrzymania Jana Grzesika oraz Mateusza Lisa. Pierwszy wzbudza zainteresowanie kilku klubów Ekstraklasy. Kusi go chociażby Radomiak Radom, który widziałby w nim konkurenta dla Damiana Jakubika. 28-letni wahadłowy ma na stole propozycję podpisania nowej umowy, ale jeszcze do niej się nie odniósł.

Z kolei bramkarz żyje na razie w stanie zawieszenia, ponieważ żadna ze stron nie podjęła żadnej decyzji odnośnie wyrażenia chęci do kontynuowania lub zakończenia współpracy.

Pozytywną informacją dla „Zielonych” wydaje się za to prawdopodobne zatrzymanie na kolejny rok Stefana Savicia, wcześniej piłkarza Wisły Kraków - autora trzech trafień w 13 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy