Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę”

Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Arsène Wenger zamierza wykorzystać pozycję szefa do spraw globalnego rozwoju piłki nożnej w FIFA do zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

Doświadczony szkoleniowiec rozpoczął przed kilkoma miesiącami pracę w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, gdzie ma być odpowiedzialny za nadzorowanie i napędzanie rozwoju futbolu na całym świecie.

70-latek ma być również wiodącym autorytetem w kwestiach technicznych i pełnić ważną rolę w procesie podejmowania decyzji przez IFAB (Międzynarodowa Rada Piłkarska) dotyczących potencjalnych zmian w przepisach gry.

Francuz, wobec ostatnich kontrowersji pojawiających się przy okazji spotkań rozgrywanych w Premier League, planuje w nadchodzącym czasie wykorzystać właśnie tę funkcję do przeforsowania swojego pomysłu dotyczącego zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

- Zawodnik nie będzie na spalonym, jeżeli jakakolwiek część jego ciała, którą da się strzelić bramkę, będzie w linii z ostatnim obrońcą. Nawet wtedy gdy inne części ciała będą na pozycji spalonej. To załatwi sprawę i wyeliminuje sytuacje, w których bramki nie będą uznawane przez milimetrowe spalone - powiedział Arsène Wenger.

Tego typu zmiana w zdecydowany sposób odniosłaby się do promowania bardziej ofensywnego stylu gry, ale jednocześnie nie pozbawiłaby nasz w dalszym ciągu kontrowersyjnych decyzji podejmowanych przez arbitrów i VAR, którzy w takiej sytuacji bardziej skupialiby się na pozycji zajmowanej przez graczy defensywnych w celu określenia czy jedna z ich części ciała znajduje się w linii z zawodnikiem ofensywnym.

Propozycja doświadczonego szkoleniowca ma zostać omówiona ostatniego dnia lutego na posiedzeniu IFAB i jeżeli zyska aprobatę sześciu z ośmiu członków Międzynarodowej Rady Piłkarskiego, to zostanie wprowadzona w życie z dniem 1 czerwca, czyli przed rozpoczęciem Euro 2020.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy