Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę”

Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Arsène Wenger zamierza wykorzystać pozycję szefa do spraw globalnego rozwoju piłki nożnej w FIFA do zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

Doświadczony szkoleniowiec rozpoczął przed kilkoma miesiącami pracę w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, gdzie ma być odpowiedzialny za nadzorowanie i napędzanie rozwoju futbolu na całym świecie.

70-latek ma być również wiodącym autorytetem w kwestiach technicznych i pełnić ważną rolę w procesie podejmowania decyzji przez IFAB (Międzynarodowa Rada Piłkarska) dotyczących potencjalnych zmian w przepisach gry.

Francuz, wobec ostatnich kontrowersji pojawiających się przy okazji spotkań rozgrywanych w Premier League, planuje w nadchodzącym czasie wykorzystać właśnie tę funkcję do przeforsowania swojego pomysłu dotyczącego zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

- Zawodnik nie będzie na spalonym, jeżeli jakakolwiek część jego ciała, którą da się strzelić bramkę, będzie w linii z ostatnim obrońcą. Nawet wtedy gdy inne części ciała będą na pozycji spalonej. To załatwi sprawę i wyeliminuje sytuacje, w których bramki nie będą uznawane przez milimetrowe spalone - powiedział Arsène Wenger.

Tego typu zmiana w zdecydowany sposób odniosłaby się do promowania bardziej ofensywnego stylu gry, ale jednocześnie nie pozbawiłaby nasz w dalszym ciągu kontrowersyjnych decyzji podejmowanych przez arbitrów i VAR, którzy w takiej sytuacji bardziej skupialiby się na pozycji zajmowanej przez graczy defensywnych w celu określenia czy jedna z ich części ciała znajduje się w linii z zawodnikiem ofensywnym.

Propozycja doświadczonego szkoleniowca ma zostać omówiona ostatniego dnia lutego na posiedzeniu IFAB i jeżeli zyska aprobatę sześciu z ośmiu członków Międzynarodowej Rady Piłkarskiego, to zostanie wprowadzona w życie z dniem 1 czerwca, czyli przed rozpoczęciem Euro 2020.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Paris Saint-Germain reaguje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Gwiazda na celowniku Paris Saint-Germain reaguje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Gwiazda na celowniku Manchester United: To już koniec. De Gea opuści klub, wytypowany następca Manchester United: To już koniec. De Gea opuści klub, wytypowany następca Juventus: Szczegóły oferty dla Donnarummy. Gigantyczna prowizja Juventus: Szczegóły oferty dla Donnarummy. Gigantyczna prowizja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy