Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę”

Wenger chce zrewolucjonizować przepis o spalonym. „To załatwi sprawę” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Arsène Wenger zamierza wykorzystać pozycję szefa do spraw globalnego rozwoju piłki nożnej w FIFA do zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

Doświadczony szkoleniowiec rozpoczął przed kilkoma miesiącami pracę w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, gdzie ma być odpowiedzialny za nadzorowanie i napędzanie rozwoju futbolu na całym świecie.

70-latek ma być również wiodącym autorytetem w kwestiach technicznych i pełnić ważną rolę w procesie podejmowania decyzji przez IFAB (Międzynarodowa Rada Piłkarska) dotyczących potencjalnych zmian w przepisach gry.

Francuz, wobec ostatnich kontrowersji pojawiających się przy okazji spotkań rozgrywanych w Premier League, planuje w nadchodzącym czasie wykorzystać właśnie tę funkcję do przeforsowania swojego pomysłu dotyczącego zrewolucjonizowania przepisu o spalonym.

- Zawodnik nie będzie na spalonym, jeżeli jakakolwiek część jego ciała, którą da się strzelić bramkę, będzie w linii z ostatnim obrońcą. Nawet wtedy gdy inne części ciała będą na pozycji spalonej. To załatwi sprawę i wyeliminuje sytuacje, w których bramki nie będą uznawane przez milimetrowe spalone - powiedział Arsène Wenger.

Tego typu zmiana w zdecydowany sposób odniosłaby się do promowania bardziej ofensywnego stylu gry, ale jednocześnie nie pozbawiłaby nasz w dalszym ciągu kontrowersyjnych decyzji podejmowanych przez arbitrów i VAR, którzy w takiej sytuacji bardziej skupialiby się na pozycji zajmowanej przez graczy defensywnych w celu określenia czy jedna z ich części ciała znajduje się w linii z zawodnikiem ofensywnym.

Propozycja doświadczonego szkoleniowca ma zostać omówiona ostatniego dnia lutego na posiedzeniu IFAB i jeżeli zyska aprobatę sześciu z ośmiu członków Międzynarodowej Rady Piłkarskiego, to zostanie wprowadzona w życie z dniem 1 czerwca, czyli przed rozpoczęciem Euro 2020.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy