Wenger: Dlatego odrzuciłem ofertę Realu Madryt

Wenger: Dlatego odrzuciłem ofertę Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Kilka miesięcy temu Arsène Wenger przyznał, że w przeszłości odrzucał oferty poprowadzenia Realu Madryt. Teraz postanowił wyjawić powody takiego obrotu spraw.

W maju 2018 roku, kiedy ogłoszono, że następca Francuza w Arsenalu będzie Unai Emery, doświadczony szkoleniowiec postanowił rozliczyć się z przeszłością. Wówczas przyznał: – Realowi odmawiałem chyba dwa lub nawet trzy razy, choć w dzieciństwie kochałem ten klub. To nie był jednak dobry moment, by opuszczać Arsenal, pomimo tego, że oferowano mi pełną kontrolę nad klubem.

Wenger był obecny na Laureus World Sports Awards w Monako. Tuż przed rozpoczęciem wydarzenia udzielił on wywiadu, w którym wyjawił powody odrzucenia ofert pochodzących od władz Realu Madryt.

– Dla mnie praca musi mieć wpływ na trzy różne poziomy. Pierwszy, karierę piłkarzy, z którymi pracujesz. Drugi, styl drużyny. I trzeci, strukturę klubu, w którym pracujesz. Dla mnie ten aspekt jest bardzo ważny, ponieważ czułem, że to nie jest odpowiedni czas na odejście z Arsenalu – oznajmił 69-latek. 

Francuski szkoleniowiec zaznaczył także, że nie wie, czy chciałby poprowadzić „Królewskich” w przyszłości. Obecnie jednak przygotowuje się do podjęcia nowej pracy.

– Moim zadaniem jest wyciągnąć z graczy wszystko, co najlepsze i mam nadzieję, że będę to robił w przyszłości, ale najpierw muszę wydobyć to z siebie, a teraz szukam najlepszego sposobu na rozwój – powiedział.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy