Wenger kandydatem na nowego trenera Milanu

Wenger kandydatem na nowego trenera Milanu fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Arsène Wenger znalazł się na liście szkoleniowców, którzy w niedalekiej przyszłości mogą zastąpić Marco Giampaolo na ławce trenerskiej Milanu.

Francuz pozostaje bez pracy od czerwca 2018 roku, kiedy to po 22 latach opuścił szeregi Arsenalu. Doświadczony szkoleniowiec nie zdecydował się od tego czasu na zaakceptowanie żadnej z otrzymanych propozycji i na razie zadowala się rolą telewizyjnego eksperta.

Teraz jego nazwisko pojawiło się na liście potencjalnych następców Marco Giampaolo opublikowanej przez „La Gazzetta dello Sport”. Poza nim znaleźli się na niej tacy wolni szkoleniowcy jak Luciano Spalletti, Massimiliano Allegri, Claudio Ranieri oraz Rudi Garcia.

Wszyscy potencjalni konkurenci 69-latka mają za sobą już krótsze lub dłuższe epizody na ławkach trenerskich we włoskich klubach, ale mimo to kandydatura Arsène'a Wengera wydaje się całkiem sensowna, ponieważ w obecnej kadrze Milanu znajduje się wielu młodych zawodników, którzy potrzebują szkoleniowca potrafiącego wykorzystać ich potencjał.

Na chwilę obecną władze Milanu nie biorą pod uwagę zakończenia współpracy z dotychczasowym trenerem i liczą na to, że w niedalekiej przyszłości „Rossoneri” zaczną uzyskiwać zdecydowanie lepsze rezultaty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy