Wenger: Nasz cel na resztę sezonu? Musimy być realistami...

Wenger: Nasz cel na resztę sezonu? Musimy być realistami...
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Arsène Wenger nie wierzy już w awans do Ligi Mistrzów poprzez ligę.

Już w zeszłym sezonie prawdopodobne było odejście menedżera, którego kontrakt wygasał wraz z końcem czerwca 2017 roku. Wielu kibiców wręcz domagało się rozstania z Wengerem, ale po zwycięstwie w FA Cup klub zdecydował się jednak na przedłużenie umowy ze szkoleniowcem o kolejne dwa sezony. Teraz przyszłość 68-latka ponownie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

W niedzielę Arsenal doznał kolejnej porażki, tym razem z Brighton, przez co traci do strefy dającej awans do Ligi Mistrzów już 13 punktów. Wenger nie ukrywa, że wątpi, iż „Kanonierom” uda się dogonić Tottenham.

- Musimy być realistami - powiedział szczerze Francuz.

- Walka o czwarte miejsce? Będzie bardzo trudno, to praktycznie niemożliwe, jesteśmy zbyt daleko w tyle. Jeśli myślimy o awansie do Ligi Mistrzów, potrzebujemy sytuacji, w której dwie drużyny tracą punkty, nie jedna, i wątpię, żeby tak się stało. Musimy dać z siebie to co najlepsze, teraz najważniejsza staje się Liga Europy. Naszym zmartwieniem jest to, jak powrócić do wygrywania.

Wenger ustosunkował się również do spekulacji na temat jego zwolnienia.

- Kibice żądają mojego odejścia? Rozumiem ich frustrację, ale co mogę powiedzieć? Już wcześniej udawało mi się wychodzić z kryzysów. Jakościowego menedżera poznaje się po tym, że potrafi przerwać okres słabej formy i wierzę, że mogę to zrobić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy