Wenger: Powinniśmy pozbyć się Ligi Narodów

Wenger: Powinniśmy pozbyć się Ligi Narodów fot. Belish / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Były menedżer Arsenalu Arsène Wenger w ostatnich dniach nie przestaje zaskakiwać. Tym razem Francuz zaproponował zrezygnowanie z rozgrywania Ligi Narodów.

Liga Narodów została utworzona w celu zastąpienia meczów towarzyskich spotkaniami o stawkę. To, patrząc z perspektywy czasu, udało się tylko częściowo.

Aktualnie rozgrywana jest druga edycja turnieju i kiedy kibice wyczekują ostatniego meczu podczas trwającej przerwy w zmaganiach klubowych, Arsène Wenger postanowił podważyć zasadność jego istnienia.

Według Francuza, który prowadził Arsenal przez 22 lata, zamiast Ligi Narodów powinniśmy częściej oglądać mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Zaproponował on, aby były one rozgrywane co dwa lata, a nie jak obecnie - co cztery.

– Musimy pozbyć się Ligi Narodów i znaleźć rozgrywki w pełni zrozumiałe dla wszystkich. Jeśli zapytasz ludzi na ulicy, czym jest Liga Narodów, nie znajdziesz wielu, którzy będą w stanie ci to wyjaśnić – zauważył dyrektor FIFA ds. globalnego rozwoju piłki nożnej.

– Powinnyśmy mieć jak najmniej tego typu rozgrywek. Mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy odbywające się co dwa lata byłyby lepsze dla współczesnego świata – dodał.

Blisko 71-latek przyznał, że eliminacje do turniejów mogłyby trwać zaledwie miesiąc, co znacząco uprościłoby sprzedaż praw telewizyjnych. Pomysł ten miał już zostać omówiony przez FIFA i Wenger nie ukrywa, że liczy na jego realizację.

– Uważam, że byłby to wieki krok naprzód – oświadczył.

– Kluczowa jest jakość zawodów, a nie czas oczekiwania na turniej. Ligę Mistrzów oglądamy przecież co roku – argumentował.

Pierwszą edycję Ligi Narodów wygrała Portugalia, która w meczu finałowym pokonała Holandię.

To już nie pierwszy tak odważny pomysł Francuza. Nie tak dawno zaproponował on zastąpienie wyrzutów piłki z auto na własnej połowie wznowieniem gry za pomocą nogi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy