Wenger: Powinniśmy pozbyć się Ligi Narodów

Wenger: Powinniśmy pozbyć się Ligi Narodów fot. Belish / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Były menedżer Arsenalu Arsène Wenger w ostatnich dniach nie przestaje zaskakiwać. Tym razem Francuz zaproponował zrezygnowanie z rozgrywania Ligi Narodów.

Liga Narodów została utworzona w celu zastąpienia meczów towarzyskich spotkaniami o stawkę. To, patrząc z perspektywy czasu, udało się tylko częściowo.

Aktualnie rozgrywana jest druga edycja turnieju i kiedy kibice wyczekują ostatniego meczu podczas trwającej przerwy w zmaganiach klubowych, Arsène Wenger postanowił podważyć zasadność jego istnienia.

Według Francuza, który prowadził Arsenal przez 22 lata, zamiast Ligi Narodów powinniśmy częściej oglądać mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Zaproponował on, aby były one rozgrywane co dwa lata, a nie jak obecnie - co cztery.

– Musimy pozbyć się Ligi Narodów i znaleźć rozgrywki w pełni zrozumiałe dla wszystkich. Jeśli zapytasz ludzi na ulicy, czym jest Liga Narodów, nie znajdziesz wielu, którzy będą w stanie ci to wyjaśnić – zauważył dyrektor FIFA ds. globalnego rozwoju piłki nożnej.

– Powinnyśmy mieć jak najmniej tego typu rozgrywek. Mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy odbywające się co dwa lata byłyby lepsze dla współczesnego świata – dodał.

Blisko 71-latek przyznał, że eliminacje do turniejów mogłyby trwać zaledwie miesiąc, co znacząco uprościłoby sprzedaż praw telewizyjnych. Pomysł ten miał już zostać omówiony przez FIFA i Wenger nie ukrywa, że liczy na jego realizację.

– Uważam, że byłby to wieki krok naprzód – oświadczył.

– Kluczowa jest jakość zawodów, a nie czas oczekiwania na turniej. Ligę Mistrzów oglądamy przecież co roku – argumentował.

Pierwszą edycję Ligi Narodów wygrała Portugalia, która w meczu finałowym pokonała Holandię.

To już nie pierwszy tak odważny pomysł Francuza. Nie tak dawno zaproponował on zastąpienie wyrzutów piłki z auto na własnej połowie wznowieniem gry za pomocą nogi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy