Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami

Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami fot. FotoPyk
Redakcja
Redakcja
Źródło: L'Equipe

Były trener Arsenalu Arsène Wenger ma kilka zaskakujących propozycji na zreformowanie futbolu.

Wenger, obecnie pełniący rolę dyrektora rozwoju sportowego w FIFA, przedstawił propozycje zmian, które jego zdaniem, usprawniłyby piłkarską rozgrywkę.

Najbardziej intrygującym pomysłem jest odrzucenie wrzutu z autu z własnej połowy, a zastąpić miałoby to wznowienie gry nogą.

- Statystyki pokazują, że w ośmiu na dziesięć sytuacji wrzutu z autu, przegrywasz walkę o piłkę. Na swojej połowie boiska powinieneś mieć możliwość wznowienia gry nogą – mówi Wenger w „L’Equipe”.

Francuz chce także złagodzenia zasady spalonego: - Jesteś na spalonym w chwili, kiedy część twojego ciała, którą możesz zdobyć bramkę, znajduje się przed ciałem obrońcy. Chciałbym, żeby nie było spalonego, o ile [pojedyncza] część ciała, którą gracz może zdobyć zdobyć gola, jest w linii z obrońcą.

Ponadto, mówi o sytuacji związanej z tzw. martwą piłką. - Podczas rzutu rożnego, kiedy piłka wychodzi poza pole gry i wraca na boisko, gra mogłaby być kontynuowana, co stworzyłoby nowe możliwości strzelania bramek – przyznaje 70-latek.

Więcej na temat: Arsène Wenger Francja FIFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN utrzymał zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN utrzymał zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy