Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami

Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami fot. FotoPyk
Redakcja
Redakcja
Źródło: L'Equipe

Były trener Arsenalu Arsène Wenger ma kilka zaskakujących propozycji na zreformowanie futbolu.

Wenger, obecnie pełniący rolę dyrektora rozwoju sportowego w FIFA, przedstawił propozycje zmian, które jego zdaniem, usprawniłyby piłkarską rozgrywkę.

Najbardziej intrygującym pomysłem jest odrzucenie wrzutu z autu z własnej połowy, a zastąpić miałoby to wznowienie gry nogą.

- Statystyki pokazują, że w ośmiu na dziesięć sytuacji wrzutu z autu, przegrywasz walkę o piłkę. Na swojej połowie boiska powinieneś mieć możliwość wznowienia gry nogą – mówi Wenger w „L’Equipe”.

Francuz chce także złagodzenia zasady spalonego: - Jesteś na spalonym w chwili, kiedy część twojego ciała, którą możesz zdobyć bramkę, znajduje się przed ciałem obrońcy. Chciałbym, żeby nie było spalonego, o ile [pojedyncza] część ciała, którą gracz może zdobyć zdobyć gola, jest w linii z obrońcą.

Ponadto, mówi o sytuacji związanej z tzw. martwą piłką. - Podczas rzutu rożnego, kiedy piłka wychodzi poza pole gry i wraca na boisko, gra mogłaby być kontynuowana, co stworzyłoby nowe możliwości strzelania bramek – przyznaje 70-latek.

Więcej na temat: Arsène Wenger Francja FIFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy