Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami

Wenger z zaskakującymi pomysłami reformy zasad. Chce zastąpić wrzuty z autu… wykopami fot. FotoPyk
Redakcja
Redakcja
Źródło: L'Equipe

Były trener Arsenalu Arsène Wenger ma kilka zaskakujących propozycji na zreformowanie futbolu.

Wenger, obecnie pełniący rolę dyrektora rozwoju sportowego w FIFA, przedstawił propozycje zmian, które jego zdaniem, usprawniłyby piłkarską rozgrywkę.

Najbardziej intrygującym pomysłem jest odrzucenie wrzutu z autu z własnej połowy, a zastąpić miałoby to wznowienie gry nogą.

- Statystyki pokazują, że w ośmiu na dziesięć sytuacji wrzutu z autu, przegrywasz walkę o piłkę. Na swojej połowie boiska powinieneś mieć możliwość wznowienia gry nogą – mówi Wenger w „L’Equipe”.

Francuz chce także złagodzenia zasady spalonego: - Jesteś na spalonym w chwili, kiedy część twojego ciała, którą możesz zdobyć bramkę, znajduje się przed ciałem obrońcy. Chciałbym, żeby nie było spalonego, o ile [pojedyncza] część ciała, którą gracz może zdobyć zdobyć gola, jest w linii z obrońcą.

Ponadto, mówi o sytuacji związanej z tzw. martwą piłką. - Podczas rzutu rożnego, kiedy piłka wychodzi poza pole gry i wraca na boisko, gra mogłaby być kontynuowana, co stworzyłoby nowe możliwości strzelania bramek – przyznaje 70-latek.

Więcej na temat: Arsène Wenger Francja FIFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy