West Bromwich Albion nie zwalnia tempa. Transfer doświadczonego napastnika z Premier League w fazie finalizacji

West Bromwich Albion nie zwalnia tempa. Transfer doświadczonego napastnika z Premier League w fazie finalizacji fot. Michael715 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Celem West Bromwich Albion jest jak najszybsze wzmocnienie ataku. Nie tracąc czas, klub rozpoczął rozmowy z Christianem Benteke i wiele wskazuje na to, że zakończą się one sukcesem - donosi stacja Sky Sports.

Odkąd na The Hawthorns przybył Sam Allardyce, zespół spośród siedmiu spotkań tylko dwukrotnie nie schodził z boiska pokonany. W międzyczasie 66-letni menedżer sprowadził Andy’ego Lonergana i Roberta Snodgrassa, a więc odpowiednio bramkarza oraz skrzydłowego. Teraz Anglikowi marzy się wzmocnienie ataku.

Już na samym początku nowy opiekun WBA wytypował idealnego kandydata w postaci Christiana Benteke, ale dopiero teraz zintensyfikowano działania mające na celu angaż Belga. To ma oczywiście związek z niedawnym pozyskaniem przez Crystal Palace Jean-Philippe’a Matety.

Według stacji Sky Sports „Orły” są gotowe rozstać się z 30-latkiem, którego umowa wygasa już 30 czerwca. Oba kluby pracują nad wypożyczeniem, a obecnie ustalane są szczegóły dotyczące podziału wynagrodzenia środkowego napastnika. Wydaje się zatem, że wkrótce porozumienie zostanie osiągnięte.

Jednocześnie „The Baggies” robią wszystko, aby niebawem do klubu przybył Ahmed Musa.

Wracając do Benteke, 38-krotny reprezentant Belgii w koszulce obecnej ekipy rozegrał 126 spotkań, zdobył 26 bramek i zanotował 10 asyst. Sprowadzono go w 2016 roku za 28 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy