West Bromwich Albion nie zwalnia tempa. Transfer doświadczonego napastnika z Premier League w fazie finalizacji

West Bromwich Albion nie zwalnia tempa. Transfer doświadczonego napastnika z Premier League w fazie finalizacji fot. Michael715 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Celem West Bromwich Albion jest jak najszybsze wzmocnienie ataku. Nie tracąc czas, klub rozpoczął rozmowy z Christianem Benteke i wiele wskazuje na to, że zakończą się one sukcesem - donosi stacja Sky Sports.

Odkąd na The Hawthorns przybył Sam Allardyce, zespół spośród siedmiu spotkań tylko dwukrotnie nie schodził z boiska pokonany. W międzyczasie 66-letni menedżer sprowadził Andy’ego Lonergana i Roberta Snodgrassa, a więc odpowiednio bramkarza oraz skrzydłowego. Teraz Anglikowi marzy się wzmocnienie ataku.

Już na samym początku nowy opiekun WBA wytypował idealnego kandydata w postaci Christiana Benteke, ale dopiero teraz zintensyfikowano działania mające na celu angaż Belga. To ma oczywiście związek z niedawnym pozyskaniem przez Crystal Palace Jean-Philippe’a Matety.

Według stacji Sky Sports „Orły” są gotowe rozstać się z 30-latkiem, którego umowa wygasa już 30 czerwca. Oba kluby pracują nad wypożyczeniem, a obecnie ustalane są szczegóły dotyczące podziału wynagrodzenia środkowego napastnika. Wydaje się zatem, że wkrótce porozumienie zostanie osiągnięte.

Jednocześnie „The Baggies” robią wszystko, aby niebawem do klubu przybył Ahmed Musa.

Wracając do Benteke, 38-krotny reprezentant Belgii w koszulce obecnej ekipy rozegrał 126 spotkań, zdobył 26 bramek i zanotował 10 asyst. Sprowadzono go w 2016 roku za 28 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy