West Ham United z trzecim hitowym transferem z Czech?!

West Ham United z trzecim hitowym transferem z Czech?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Insider

Jan Kuchta znalazł się w kręgu zainteresowań przynajmniej czterech zespołów występujących na poziomie Premier League, w tym West Hamu United - uważa „Football Insider”.

Środkowy napastnik pracował bardzo długo na to, aby dostąpić zaszczytu zaistnienia w swoim macierzystym klubie - Slavii Praga.

Droga do osiągnięcia tego celu przez 24-latka prowadziła przez zaliczenie serii wypożyczeń, która została następnie zakończona szybkim wykupieniem go ze Slovana Liberec w sierpniu ubiegłego roku za nieco mniej niż 0,5 miliona euro.

Jan Kuchta nie odgrywał początkowo spodziewanej roli w szeregach „Czerwono-Białych” przez osłabienie organizmu wynikające z przebytego zakażenia koronawirusem.

Za czasem zaczął on jednak mieć coraz większy wpływ na wyniki osiągane przez zespół i prawdziwą eksplozję swojej formy zaprezentował po wznowieniu czeskich rozgrywek, kiedy to w pięciu ligowych meczach z rzędu zanotował siedem trafień oraz trzy asysty.

Dobra gra w wykonaniu środkowego napastnika od początku tego roku nie umknęła naturalnie uwadze wysłannikom poszczególnych drużyn, którzy już teraz przymierzają się do złożenia Slavii atrakcyjnej propozycji za ich zawodnika.

Dziennikarze „Football Insider” uważają, że spośród nich największe szanse na ewentualne zakontraktowanie Kuchty ma West Ham United.

Przedstawiciele „Młotów” żyją w ostatnim czasie w bardzo dobrych relacjach z ekipą z Pragi, z której pozyskali niedawno takich graczy jak Tomáš Souček oraz Vladimír Coufal. Obaj zbierają pochlebne recenzje za swoje występy na poziomie Premier League.

Poza klubem z Londynu do walki o względy czeskiego piłkarza mają przystąpić też działacze Newcastle United, Southampton czy Brighton, ale przynajmniej na razie stoją oni na straconej pozycji.

24-latek strzelił 13 goli oraz zanotował siedem asyst w 23 rozegranych meczach w trwającym sezonie i za sprawą 11 bramek zdobytych w Fortuna Lidze zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców razem ze swoim utalentowanym kolegą - Abdallahem Simą oraz Lukášem Julišem ze Sparty Praga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy