WHO szokuje. Chce zawieszenia międzynarodowych rozgrywek do końca... 2021 roku!

WHO szokuje. Chce zawieszenia międzynarodowych rozgrywek do końca... 2021 roku!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: VEJA

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odbyła wideokonferencję z przedstawicielami UEFA na temat dokończenia obecnego sezonu i w jej trakcie zaleciła nie tylko ich definitywne przerwanie, ale także zawieszenie wszelakich międzynarodowych rozgrywek do końca 2021 roku.

W ostatnim czasie pojawiło się w mediach wiele optymistycznych informacji sugerujących możliwość dokończenia sezonu ligowego oraz europejskich pucharów.

Te doniesienia wywołały niepokój wśród członków Światowej Organizacji Zdrowia, która na zaplanowanej wideokonferencji z wysłannikami UEFA odniosła się w negatywny sposób do możliwości powrotu do uprawiania piłki nożnej i zasugerowała, że najlepiej byłoby zawiesić wszelaką międzynarodową aktywność sportową aż do końca 2021 roku ze względu na możliwy powrót fali zakażeń jesienią 2020 i latem 2021 roku.

Konsultacja obu organizacji miała trwać godzinę, ale po wygłoszeniu takiego stanowiska przedłużyła się ponad dwukrotnie i ostatecznie zakończyła brakiem osiągnięcia wspólnego stanowiska na temat środków bezpieczeństwa, które miałyby zostać wdrożone przy okazji rozgrywania meczów w ramach między innymi Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich pozostaje na razie niewzruszona apelem WHO i planuje w dalszym ciągu dążyć do dokończenia obecnego sezonu.

Oczywiście przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie biorą pod uwagę możliwość definitywnego zakończenia trwających rozgrywek, ale w żaden sposób nie rozważają braku rozegrania kolejnych, co wiązałoby się z całkowitą zapaścią ekonomiczną zawodowej piłki nożnej z jednoczesnym kolejnym przełożeniem Mistrzostw Europy, które mają się odbyć w połowie następnego roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy