WHO szokuje. Chce zawieszenia międzynarodowych rozgrywek do końca... 2021 roku!

WHO szokuje. Chce zawieszenia międzynarodowych rozgrywek do końca... 2021 roku!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: VEJA

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odbyła wideokonferencję z przedstawicielami UEFA na temat dokończenia obecnego sezonu i w jej trakcie zaleciła nie tylko ich definitywne przerwanie, ale także zawieszenie wszelakich międzynarodowych rozgrywek do końca 2021 roku.

W ostatnim czasie pojawiło się w mediach wiele optymistycznych informacji sugerujących możliwość dokończenia sezonu ligowego oraz europejskich pucharów.

Te doniesienia wywołały niepokój wśród członków Światowej Organizacji Zdrowia, która na zaplanowanej wideokonferencji z wysłannikami UEFA odniosła się w negatywny sposób do możliwości powrotu do uprawiania piłki nożnej i zasugerowała, że najlepiej byłoby zawiesić wszelaką międzynarodową aktywność sportową aż do końca 2021 roku ze względu na możliwy powrót fali zakażeń jesienią 2020 i latem 2021 roku.

Konsultacja obu organizacji miała trwać godzinę, ale po wygłoszeniu takiego stanowiska przedłużyła się ponad dwukrotnie i ostatecznie zakończyła brakiem osiągnięcia wspólnego stanowiska na temat środków bezpieczeństwa, które miałyby zostać wdrożone przy okazji rozgrywania meczów w ramach między innymi Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich pozostaje na razie niewzruszona apelem WHO i planuje w dalszym ciągu dążyć do dokończenia obecnego sezonu.

Oczywiście przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie biorą pod uwagę możliwość definitywnego zakończenia trwających rozgrywek, ale w żaden sposób nie rozważają braku rozegrania kolejnych, co wiązałoby się z całkowitą zapaścią ekonomiczną zawodowej piłki nożnej z jednoczesnym kolejnym przełożeniem Mistrzostw Europy, które mają się odbyć w połowie następnego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy