Widzew Łódź ma nowego właściciela [OFICJALNIE]

Widzew Łódź ma nowego właściciela [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Widzew Łódź

Tomasz Stamirowski został nowym większościowym udziałowcem Widzewa Łódź.

Czterokrotny mistrz Polski wylądował w sezonie 2015/2016 w IV lidze z powodu problemów finansowych. Rok temu awansował do pierwszej ligi, jednak gdyby nie seria remisów mógł zrobić to już rok wcześniej. W minionej kampanii zajął rozczarowujące dziewiąte miejsce.

Pomóc awansować do Ekstraklasy ma nowy większościowy udziałowiec Tomasz Stamirowski, który objął 79 procent nowo wyemitowanych akcji spółki. Zobowiązał się przekazać na klub 15 milionów złotych w ciągu pięciu lat.

Na konferencji prasowej inwestor powiedział o koniecznych zmianach.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny Widzew odbiega od tego, czego byśmy chcieli, a cały proces reaktywacji jest trudny. Stowarzyszenie też doszło do takiej konkluzji, że pewna formuła się wyczerpała, a zakończony właśnie sezon utwierdził potrzebę zmian - oznajmił.

- Znam swoje ograniczenia. Z mojej strony gwarantuję 2 mln zł rocznie kapitału w ciągu najbliższych pięciu lat, czyli jest to inwestycja długoterminowa. Chcę w tym klubie być, chcę doczekać Widzewa w ekstraklasie, a później mistrzostwa. Filarem takiego klubu, jak Widzew, musi być ambicja, ale jestem realistą i wiem, gdzie teraz jesteśmy. Na końcu tej drogi, bez względu na to, czy będę tu ja czy inni, musi być jednak walka o najwyższe cel - dodał.

- Pomyślałem, że połowę mojego majątku mogę przeznaczyć na klub, bo chcę, żeby wygrywał. Oferta jest lepsza niż składał Murapo - wyjaśnił.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy