Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?!

2024-05-28 08:46:38; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Maciek Szcześniewski

Wieczysta Kraków szuka wzmocnień przed nowym sezonem, a o krok od przenosin pod Wawel jest Oskar Mielcarz - twierdzi na Twitterze Maciek Szcześniewski. Piłkarz Śląska Wrocław ostatnio był wypożyczony do Wisły Puławy.

Wieczysta Kraków już wcześniej zapewniła sobie awans do drugiej ligi. To ogromny sukces, ale nikt pod Wawelem nie zamierza na tym poprzestawać. Działacze powoli rozglądają się za wzmocnieniami, które utorują drogę do promocji na jeszcze wyższy szczebel. Nie jest tajemnicą, że prawdziwy zamiar to Ekstraklasa.

Aby tak się stało, potrzebne są solidne wzmocnienia pierwszej drużyny. Choć sezon się jeszcze nie skończył, to bliski przenosin do Wieczystej jest pierwszy zawodnik, Oskar Mielcarz - donosi na Twitterze Maciek Szcześniewski.

Do zespołu prowadzonego przez Sławomira Peszko miałby trafić ze Śląska Wrocław. Na razie nie wiadomo jednak czy w grę wchodzi wypożyczenie, czy też definitywny transfer.

Dużym atutem urodzonego w Poznaniu 20-latka są warunki fizyczne. To mierzący prawie dwa metry golkiper, który dysponuje dużym potencjałem i ma nad czym popracować. Możliwe, że opcję rozwoju dostanie właśnie w Krakowie.

Ostatnio Mielcarz był wypożyczony z wicemistrza Polski do drugoligowej Wisły Puławy. Tam w 27 spotkaniach sześciokrotnie notował czyste konto.

Jego kontrakt ze Śląskiem Wrocław wygasa 30 czerwca 2026 roku.

Wieczysta Kraków ma w tym sezonie do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W najbliższej kolejce przyjdzie zmierzyć się u siebie z Czarnymi Połaniec, natomiast na koniec rywalem będzie Star Starachowice.