Wieczysta Kraków z awansem na podium ligowej tabeli

2024-09-22 16:37:41; Aktualizacja: 4 dni temu
Wieczysta Kraków z awansem na podium ligowej tabeli Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków pokonała na wyjeździe Świt Szczecin 3:0 po bramkach Pawła Łysiaka, Chumy i Goku, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Wieczysta Kraków wygrała z niżej notowanym Świtem Szczecin w meczu dziesiątej kolejki II ligi. Wynik rywalizacji już w czwartej minucie spotkania otworzył 28-letni Paweł Łysiak, który w przeszłości związany był z drużyną U-19 Wolfsburga, Kotwicą Kołobrzeg, Bałtykiem Koszalin czy Koroną Kielce.

Na drugi cios podopiecznych Sławomira Peszki trzeba było poczekać do drugiej połowy, kiedy to cztery minuty po gwizdku wznawiającym grę po przerwie na listę strzelców wpisał się Chuma, dla którego była to trzecia bramka w barwach „Żółto-Czarnych”.

Na kwadrans przed końcem spotkania wynik podwyższył i ustalił wprowadzony za Chumę 13. minut wcześniej Joan „Goku” Roman. Były gracz rezerw FC Barcelony, znany z występów w Śląsku Wrocław czy Wiśle Kraków, wykorzystał zamieszanie w polu karnym, gdzie przechwycił futbolówkę i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Dzięki wygranej 3:0 nad Świtem Szczecin Wieczysta awansowała z szóstego na trzecie miejsce II ligi i zmazała plamę po ostatniej porażce 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Krakowski klub po rozegraniu dziewięciu meczów zdobył 19 punktów. Wyżej, na miejscach premiowanych bezpośrednim awansem, plasują się Pogoń Grodzisk Mazowiecki (23 punkty) i Polonia Bytom (24 punkty).