Wielcy zmierzą się w finale Mistrzostw Świata U-17. Zdecydował ten rzut wolny [WIDEO] fot. Zulkarnain/Xinhua/PressFocus
Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Francji pokonała Mali i weszła do finału Mistrzostw Świata do lat 17.

Reprezentacja Francji z łatwością wygrała rywalizację w grupie E juniorskiego mundialu, pokonując kolejno Burkina Faso, Koreę Południową oraz Stany Zjednoczone. Łącznie strzeliła siedem goli i nie straciła ani jednego. W 1/8 finału wyeliminowała Senegal po konkursie rzutów karnych, a w ćwierćfinale zwyciężyła z Uzbekistanem 1:0.

We wtorek przyszedł czas na półfinał z Mali. W końcówce pierwszej połowy na prowadzenie wyszedł zespół z Afryki. Do siatki trafił Ibrahim Diarra.

10 minut po przerwie zaczął grać on w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Souleymane Sanogo. Chwilę później był już remis. Młodym „Trójkolorowym” dał go Yvann Titi. Zawodnik szkolący się na co dzień w Troyes strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Ismaila Bouneba. Szalę na korzyść francuskiej ekipy przechylił sam Bouneb, który pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio z wolnego.

Dla gracza Valenciennes, który nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie rodzimego klubu, to trzecia bramka zdobyta w trakcie mundialu.

W finale dojdzie do starcia pomiędzy Francuzami a Niemcami, którzy wcześniej pokonali Argentynę. Mecz zaplanowano na sobotę 2 grudnia (19:00). Dzień wcześniej Malijczycy zmierzą się z zespołem z Ameryki Południowej w starciu o trzecią lokatę.