2024-09-17 22:53:25; Aktualizacja: 1 godzina temu
Wielki pech Mike'a Maignana. Bramkarz zakończył występ w klasyku Ligi Mistrzów ze łzami w oczach [FOTO] Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Mike Maignan podczas meczu AC Milan – Liverpool wielokrotnie zmagał się z bólem. Ten w końcu go pokonał w drugiej połowie. Bramkarz musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Bramkarz staje między słupkami „Rossonerich” od kampanii 2021/2022. Do dziś uważany jest za jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji dzięki świetnemu refleksowi, wysokiej jakości dystrybucji piłki do swoich kolegów oraz cech przywódczych.

Niestety, lista zalet 29-latka jest tak samo długa jak historia urazów. Przez nie opuścił już ponad 50 oficjalnych spotkań i teraz także zapowiada się na dłuższą absencję.

Jeszcze w pierwszej połowie lekarze ze sztabu medycznego wkroczyli na murawę, aby opatrzeć udo Maignana. Golkiper nalegał na kontynuowanie gry, co później poskutkowało dwoma straconymi bramkami. Przy obu sytuacjach nie wyskoczył do wybicia piłki, przez co pozwolił pokonać się uderzeniami Ibrahimy Konaté oraz Virgila van Dijka z okolicy pola bramkowego.

Wychowanek PSG nie wytrzymał z bólu w drugiej połowie. Gdy wybiła 51. minuta, zasygnalizował konieczność zmiany. Z boiska wszedł ze schowaną głową pod koszulką, co może oznaczać poważniejszą dolegliwość. Najprawdopodobniej uszkodził kostkę.

Paulo Fonseca jako zmiennika wpuścił 19-letniego Lorenzo Torrianiego, dla którego to absolutny debiut w pierwszej drużynie. Zdążył już wpuścić bramkę autorstwa Dominika Szoboszlaia.

Na chwilę przed końcowym gwizdkiem pierwszej kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów AC Milan przegrywa z Liverpoolem 1-3.