Wielki powrót Fellainiego. Klasyczny hat-trick w siedem minut… głową [WIDEO]

Wielki powrót Fellainiego. Klasyczny hat-trick w siedem minut… głową [WIDEO] fot. Shandong Luneng

W pierwszej kolejce Chinese Super League byliśmy świadkami starcia, w którym Dalian Pro mierzyło się z Shandong Luneng Taishan. Ostatecznie zawody wygrali przyjezdni, a trzy trafienia zanotował Marouane Fellaini.

Po pierwszej połowie oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku bezbramkowym, zatem niewiele wskazywało na to, abyśmy mieli doświadczyć wielkich emocji. Tymczasem już w 57. minucie na listę strzelców wpisał się Salomón Rondón, a więc były napastnik Málagi, Zenitu Sankt Petersburg czy Newcastle United.

To, co wydarzyło się kilkanaście minut później, mogło ściąć z nóg Rafaela Beníteza, szkoleniowca nominalnych gospodarzy. Otóż klasycznym hat-trickiem popisał się Marouane Fellaini. Środkowy pomocnik ustawiony w tym meczu na szpicy strzelanie rozpoczął w 79. minucie, by trafić do siatki rywali odpowiednio cztery i siedem minut później.

Belg, znany z występów w Manchesterze United, przez trzy tygodnie przebywał w szpitalu, gdzie walczył z koronawirusem. Po pokonaniu COVID-19 32-latek szybko zabrał się do pracy i, jak widać, znajduje się w znakomitej dyspozycji.

Już w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji na 2:3 ustalił czterokrotny reprezentant Szwecji Marcus Danielson.

Po zwycięstwie Shandong Luneng Taishan jak na razie zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligowej. Następnym rywalem Fellainiego i spółki będzie Jiangsu Suning.