Wielki transfer Mateo Kovačicia?! Piłkarz nie jest szczęśliwy w Chelsea

Wielki transfer Mateo Kovačicia?! Piłkarz nie jest szczęśliwy w Chelsea fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SPORT1

Chelsea latem przejdzie rewolucję kadrową i jednym z jej elementów może okazać się Mateo Kovačić. Chorwat nie jest szczęśliwy na Stamford Bridge, a do jego drzwi puka Bayern Monachium - donosi SPORT1.

Środkowy pomocnik długo wierzył, że będzie mu dane grać regularnie w podstawowym składzie Realu Madryt. W końcu uznał, że czas poszukać szczęście gdzie indziej.

W 2018 roku sprowadziła go do siebie Chelsea. Już wtedy o podpis Chorwata zabiegał Bayern Monachium.

Przez ten czas wydarzyło się bardzo dużo, zarówno w angielskiej, jak i niemieckiej ekipie. To, co je łączy, to problemy z wygrywaniem.

„Gwiazda Południa” nie była w stanie przeciwstawić się Manchesterowi City, dlatego odpadła z Ligi Mistrzów. Nie idzie jej także najlepiej w rodzimych rozgrywkach.

„The Blues” przechodzą duże zmiany personalne, a wobec braku Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie planowane są rozstania. Odejść może nawet dziesięciu zawodników.

Jak informuje SPORT1, Mateo Kovačić nie zamierza czekać na to, co postanowią sternicy oraz nowy menedżer klubu. Poczuł się on nieszczęśliwy i chce zmienić pracodawcę.

Tu pojawiają się Bawarczycy. Drużynę obecnie prowadzi Thomas Tuchel, który miał okazję współpracować z reprezentantem Chorwacji na Stamford Bridge. Niemiecki trener szuka nowych rozwiązań w środku pola i byłby zadowolony, gdyby wicemistrz świata z 2018 roku zawitał do Bundesligi.

Kontrakt Kovačicia obowiązuje tylko do końca kampanii 2023/2024. W tej sytuacji nie można wykluczyć rozstania.

Blisko 29-letni zawodnik na swoim koncie ma już 218 występów w koszulce londyńczyków. 34 z nich zgromadził podczas bieżących zmagań.

Powodzenie całej operacji może przybliżyć do odejścia Ryana Gravenbercha.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy