2023-06-16 22:48:42; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Wielki wieczór na PGE Narodowym! Legenda pożegnana, Niemcy pokonani [WIDEO] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

To był szczególny wieczór dla polskiej piłki. W pożegnalnym meczu Jakuba Błaszczykowskiego „Biało-Czerwoni” pokonali reprezentację Niemiec.

Jakub Błaszczykowski ponownie przyniósł reprezentacji Polski sporo szczęścia. Legendarny skrzydłowy rozegrał w meczu z Niemcami 16 minut, po czym zakończył przygodę z kadrą. Kwadrans później celebrowaliśmy bramkę.

W 31. minucie drużyna pod wodzą Fernando Santosa wyszła na prowadzenie. Świetnie ze stojącej w narożniku boiska piłki dośrodkował Sebastian Szymański. Podanie skutecznie wykorzystał Jakub Kiwior, który wpisał się na listę strzelców.

Oczywiście, dla defensora Arsenalu było to debiutanckie trafienie w kadrze. Potrzebował do tego dwunastu spotkań.

W drugiej połowie nie zagrażaliśmy bramce rywala. Podopieczni Hansiego Flicka zgodnie z przewidywaniami prowadzili grę, stwarzając sobie kilka groźnych okazji. Dwukrotnie strachu napędził nam Joshua Kimmich, który najpierw huknął z dystansu w poprzeczkę a później kilka centymetrów nad nią.

Chwilę później swoją szansę miał Kai Havert, lecz świetnie dysponowany tego dnia Wojciech Szczęsny nie przepuścił piłki. W następnych minutach swojego szczęścia szukali Robin Gosens, Malick Thiaw czy Marius Wolf. Za każdym razem golkiper Juventusu był górą.

Starania niemieckiego zespołu spełzły na niczym. „Biało-Czerwoni” pokonali czterokrotnych mistrzów świata 1:0.

To drugie zwycięstwo reprezentacji Polski w historii nad tym rywalem. Czekaliśmy na nie dziewięć lat.

Więcej na ten temat: Polska Niemcy Reprezentacja Polski