Wielkie kluby po João Félixa, ale Benfica stawia weto

Wielkie kluby po João Félixa, ale Benfica stawia weto
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

João Félixa chcą największe kluby w całej Europie. Pomimo tego władze Benfiki się nie poddają i za wszelką cenę chcą zatrzymać 19-latka w zespole.

Obecnie w umowie atakującego widnieje klauzula wykupu o wartości 120 milionów euro. Jak ustalił hiszpański „AS”, już teraz Juventus poinformował Benficę, że latem zamierza zapłacić kwotę wpisaną do kontraktu. Natomiast Manchester City cały czas trzyma rękę na pulsie i gdy tylko letnie okno transferowe się rozpocznie, również zaproponuje równowartość wspomnianej klauzuli.

Władze Benfiki mają świadomość dużego zainteresowania ich zawodnikiem i w związku z tym planują przedłużyć z nim umowę. Słowa prezesa Benfiki tylko to potwierdzają.

– Nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą i wkrótce zwiększymy jego klauzulę wykupu – oznajmił Luís Filipe Vieira.

Według wielu źródeł finalnie klauzula po parafowaniu nowej umowy ma wynosić 200 milionów euro. Taka kwota może skutecznie odstraszyć potencjalnych zainteresowanych, wśród których jest m.in. Real Madryt. 

W bieżącym sezonie João Félix rozegrał 32 spotkania, strzelił 12 goli i posłał sześć ostatnich podań. Jego obecne porozumienie z lizbońskim klubem traci ważność w połowie 2023 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Hazard przejdzie operację? Belg musi zdecydować! Real Madryt: Hazard przejdzie operację? Belg musi zdecydować! CIES: Ligi z największą i najmniejszą liczbą kartek na świecie CIES: Ligi z największą i najmniejszą liczbą kartek na świecie Bayern Monachium planuje wielkie inwestycje. CZTERECH graczy na radarze Bayern Monachium planuje wielkie inwestycje. CZTERECH graczy na radarze Chelsea porozumiała się z Ziyechem. OFICJALNIE: Marokańczyk latem w Premier League! Chelsea porozumiała się z Ziyechem. OFICJALNIE: Marokańczyk latem w Premier League! Ekstraklasa: Gorąco w Poznaniu. Mecz Lech - Lechia został przerwany [WIDEO] Ekstraklasa: Gorąco w Poznaniu. Mecz Lech - Lechia został przerwany [WIDEO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy