Wielkie kluby po João Félixa, ale Benfica stawia weto

Wielkie kluby po João Félixa, ale Benfica stawia weto fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

João Félixa chcą największe kluby w całej Europie. Pomimo tego władze Benfiki się nie poddają i za wszelką cenę chcą zatrzymać 19-latka w zespole.

Obecnie w umowie atakującego widnieje klauzula wykupu o wartości 120 milionów euro. Jak ustalił hiszpański „AS”, już teraz Juventus poinformował Benficę, że latem zamierza zapłacić kwotę wpisaną do kontraktu. Natomiast Manchester City cały czas trzyma rękę na pulsie i gdy tylko letnie okno transferowe się rozpocznie, również zaproponuje równowartość wspomnianej klauzuli.

Władze Benfiki mają świadomość dużego zainteresowania ich zawodnikiem i w związku z tym planują przedłużyć z nim umowę. Słowa prezesa Benfiki tylko to potwierdzają.

– Nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą i wkrótce zwiększymy jego klauzulę wykupu – oznajmił Luís Filipe Vieira.

Według wielu źródeł finalnie klauzula po parafowaniu nowej umowy ma wynosić 200 milionów euro. Taka kwota może skutecznie odstraszyć potencjalnych zainteresowanych, wśród których jest m.in. Real Madryt. 

W bieżącym sezonie João Félix rozegrał 32 spotkania, strzelił 12 goli i posłał sześć ostatnich podań. Jego obecne porozumienie z lizbońskim klubem traci ważność w połowie 2023 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy