Wilczek bohaterem Bröndby. Dwa trafienia w derbach! [WIDEO]

Wilczek bohaterem Bröndby. Dwa trafienia w derbach! [WIDEO] fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Kamil Wilczek zdobył dwa gole w zwycięskim spotkaniu Bröndby z Kopenhagą (3:1).

Doświadczony napastnik jest już od dłuższego czasu pewnym punktem drużyny „Chłopców od zachodnich peryferii” i pełni w niej funkcję kapitana.

Ta nobilitacja otrzymana w drugiej połowie minionego sezonu wyraźnie służy Polakowi, ponieważ ten jest prawdziwym liderem zespołu na boisku i poza nim, o czym świadczy między innymi jego występ w derbowym starciu z Kopenhagą, w którym to 31-letni zawodnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (wideo od 1:58 i 4:27) i tym samym przyczynił do odniesienia niezwykle ważnego zwycięstwa przez Bröndby.

Ekipa dziesięciokrotnego mistrza Danii dzięki tej wygranej awansowała na ósmą pozycję w tabeli i w dalszym ciągu liczy się w grze o awans do grupy mistrzowskiej. Na chwilę obecną w tych rozgrywkach rozegrano dwanaście kolejek.

Z kolei Wilczek stał się za sprawą tych dwóch trafień samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem dziesięciu zdobytych goli. W sumie trzykrotny reprezentant Polski ma na swoim koncie trzynaście strzelonych bramek oraz dwie zaliczone asysty w 19 rozegranych meczach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy