Willian ma PIĘĆ opcji do wyboru. Decyzja po Pucharze Anglii [POTWIERDZONE]

Willian ma PIĘĆ opcji do wyboru. Decyzja po Pucharze Anglii [POTWIERDZONE] fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: talksSPORT

Agent Kia Joorabchian przyznał w rozmowie z „talksSPORT”, że Willian otrzymał pięć oficjalnych propozycji kontraktowych i najprawdopodobniej zaakceptuje jedną z nich po meczu finałowym o Puchar Anglii.

Doświadczony skrzydłowy podkreślał wielokrotnie, że jest zainteresowany kontynuowaniem swojej przygody w barwach Chelsea, ale pod warunkiem, że zawrze z londyńskim klubem nowe trzyletnie porozumienie.

Przedstawiciele „The Blues” także wykazywali chęć do zatrzymania blisko 32-letniego zawodnika, ale byli skłonni zaoferować mu tylko kontrakt do połowy 2022 roku.

Brazylijczyk nie skusił się do tej pory na jego zaakceptowanie i dlatego coraz więcej na to wskazuje, że wkrótce zakończy swoją piękną przygodę z ekipą ze Stamford Bridge.

Agent Kia Joorabchian, który reprezentuje interesy Williana, zdradził w rozmowie z „talksSPORT”, że jego klient otrzymał pięć oficjalnych propozycji. Dwie z nich pochodzą od drużyn z Premier League, dwie kolejne od innych zespołów występujących w Europie oraz jedną ze Stanów Zjednoczonych.

Sam naturalnie nie zdradził nazw klubów zainteresowanych nawiązaniem współpracy ze skrzydłowym, ale wcześniej dziennikarze Sky Sports poinformowali, że Brazylijczyk ma w dalszym ciągu na stolę ofertę przedstawioną mu przez Chelsea. Ponadto chęć sprowadzenia go na zasadzie wolnego transferu wyraziły FC Barcelona i Inter Miami.

W brytyjskich mediach panuje również przekonanie, że bardzo mocno o względy blisko 32-letniego zawodnika zabiega także Arsenal. Tym samym prawdopodobnie jedyną niewiadomą pozostaje propozycja przedstawiona Willianowi przez inny z europejskich zespołów, ale w tym przypadku pragniemy zaznaczyć, że wcześniej był on przymierzany do zasilenia szeregów Juventusu.

Agent reprezentanta „Canarinhos” przyznał także, że doświadczony piłkarz decyzję o zaakceptowaniu jednej z otrzymanych ofert podejmie po zakończeniu finałowego meczu o Puchar Anglii przeciwko Arsenalowi (1 sierpnia).

Skrzydłowy trafił do londyńskiej drużyny w 2013 roku z Anży Machaczkała za ponad 35 milionów euro. Od tego momentu rozegrał 339 spotkań dla ekipy ze Stamford Bridge, w których zdobył 63 bramki i zaliczył 62 asyst oraz pomógł angielskiemu zespołowi sięgnąć między innymi dwukrotnie po zwycięstwo w Premier League (2014/2015, 2016/2017) oraz raz po Ligę Europy (2018/2019).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy