Wisła Kraków: Aleksander Buksa przebiera w ofertach. Dwa możliwe kierunki

Wisła Kraków: Aleksander Buksa przebiera w ofertach. Dwa możliwe kierunki fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Grand Hotel Calciomercato

Aleksander Buksa cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony zagranicznych drużyn z uwagi na wygasający kontrakt z Wisłą Kraków - poinformował Gianluca Di Marzio.

Młodzieżowy reprezentant Polski uchodzi za wielce utalentowanego zawodnika i z tego powodu znajduje się już od jakiegoś czasu pod ścisłą obserwacją wysłanników wielu zagranicznych klubów. Z zaistniałego faktu doskonale sprawę zdawała sobie „Biała Gwiazda” i dlatego miała w sierpniu ubiegłego roku dojść do porozumienia z piłkarzem w kwestii przedłużenia z nim współpracy do końca sezonu 2022/2023.

Jak się później okazało, obie strony zawarły umowę jedynie do 30 czerwca 2021 roku. Z kolei jej wydłużenie o dodatkowe 24 miesiące miało nastąpić po 18. urodzinach Aleksandra Buksy.

Władze ekipy z województwa małopolskiego poinformowały jednak, że napastnik nie dopełnił wcześniej złożonej obietnicy i po nawiązaniu współpracy z Pinim Zahavim odmówił złożenia podpisów pod przygotowanym kontraktem.

Otoczenie młodzieżowego reprezentanta Polski przekonywało natomiast, że klub próbował oszukać utalentowanego zawodnika i wymusić na nim podpisanie nieprzeanalizowanej oraz nieprzedyskutowanej umowy.

Koniec końców obie strony nie zdecydowały się na podjęcie jakichkolwiek rozmów i dlatego Buksa opuści Wisłę Kraków na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu obecnego sezonu.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że z zaistniałego faktu zamierza skorzystać całkiem pokaźna liczba zespołów. Nie tak dawno w kontekście przyszłego pracodawcy 18-latka wymieniano między innymi AC Milan czy Barcelonę.

Od tego momentu napastnik z rzadka pojawiał się jednak w pierwszej drużynie „Białej Gwiazdy”, dlatego do gry o jego względy wkroczyły mniejsze ekipy.

Wspomniany dziennikarz uważa, że wśród nich znajdują się Genoa, Udinese czy Parma. Jednocześnie ci wielcy nie zapomnieli całkowicie o Buksie, ponieważ chęć do nawiązania z nim współpracy ma wykazywać także Borussia Dortmund.

W najbliższym czasie to grono zapewne jeszcze się powiększy, a sam Polak postara się dokonać jak najlepszego wyboru, który pozwoli mu się rozwinąć w spodziewanym kierunku oraz nabyć jeszcze większe doświadczenie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy