Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków| Transfery.info

Artur Skowronek nie jest już trenerem Wisły Kraków.

To, co wydawało się kwestią czasu, stało się faktem kilka minut przed północą. Wisła Kraków poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony o zakończeniu współpracy z Arturem Skowronkiem.

Wydano w tej sprawie specjalny komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.

„W sobotę 28 listopada Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję dotyczącą przyszłości Artura Skowronka, który przestaje pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Białej Gwiazdy.

Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami.

Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!” - czytamy.

38-latek prowadził Wisłę Kraków od listopada 2019 roku. Wtedy to podjął się trudnej misji ratowania 13-krotnego mistrza Polski, który po serii porażek znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Zadanie, które otrzymał wówczas od władz klubu, wypełnił. Dzięki temu zapracował sobie na kontrakt, który miał obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Od początku sezonu prowadzony przez niego zespół nie radził sobie jednak najlepiej. Pomimo solidnych wzmocnień „Biała Gwiazda” była cieniem drużyny, która u progu rudny wiosennej poprzedniego sezonu wygrywała mecz za meczem.

Wszystko zaczęło się w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Wisła niespodziewanie uległa KSZO i w przedbiegach odpadła z Pucharu Polski. Później niespodziewanie przegrała też 0-3 ze swoją imienniczą z Płocka.

Wydawało się, że po przyjściu Michała Frydrycha zespół wraca na właściwie tory. Tak przynajmniej można było wnioskować po dwóch pewnych zwycięstwach nad Stalą Mielec i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Następnie przyszła jednak kolejna seria bezbarwnych spotkań, zwieńczona dwiema porażkami 1-2 kolejno z Wartą Poznań i Zagłębiem Lubin. Ta ostatnia przelała czarę goryczy i kosztowała Skowronka posadę.

Na ten moment ciężko ferować, kto zostanie jego następcą. Nieoficjalnie mówi się jednak, że od kilku dni zastanawiano się nad potencjalnym następcą. Być może będziemy świadkami powrotu na trenerską ławkę Macieja Skorży? Przekonamy się wkrótce. Na pewno nie jest on jedynym kandydatem.

48-latek prowadził już w przeszłości Wisłę. Miało to miejsce w latach 2007-2010. Sięgnął z nią wówczas po dwa tytuły mistrza Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy