Wisła Kraków: Co dalej z Aleksandrem Buksą?

Wisła Kraków: Co dalej z Aleksandrem Buksą? fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Aleksander Buksy nie złożył podpisu pod nową umowę z Wisłą Kraków. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie jego decyzja.

W ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów, które przewijały się w środowisku kibiców Wisły Kraków, była sytuacja Aleksandra Buksy.

W sierpniu poinformowano bowiem, że napastnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Później jednak pojawiła się informacja, że umowa obowiązuje zaledwie do 30 czerwca 2021 roku i przedłużona zostanie dopiero po osiągnięciu przez zawodnika pełnoletność.

Godzina zero wybiła w piątek. Mało kto spodziewał się, że świeżo upieczony 18-latek wypełni warunki „umowy słownej” - jak to ujął jeden z właścicieli Jarosław Królewski w rozmowie z portalem „Goal.pl”.

Bardziej prawdopodobny wydawał się styczniowy transfer Buksy. Tym bardziej że od jakiegoś czasu o jego interesy dba ceniony w środowisku agent, Pini Zahavi.

Do tej pory jednak Buksa nowego klubu nie znalazł i pojawia się coraz więcej przesłanek ku temu, że w Wiśle Kraków pozostanie przynajmniej do lipca. Ku temu muszą pojawić się jednak sprzyjające warunki.

Pierwszy z nich został spełniony. Była to zmiana trenera, bo Artur Skowronek na napastnika stawiał dosyć rzadko. Nikt oczywiście nie mówi, że była to decyzja niesłuszna... Po przyjściu Petera Hyballi sytuacja młodziana poprawiła się.

Niemiec bardzo mocno wierzy w Buksę i chciałby mieć go do dyspozycji w rundzie wiosennej. Jeśli zostanie pod Wawelem, to były szkoleniowiec Dunajskiej Stredy będzie na niego stawiał niezależnie, czy kontrakt podpisze, czy też nie.

Jeśli parafki nie złoży, to i tak z każdy występem rosła będzie kwota jego ekwiwalentu, a w obecnej sytuacji „Białej Gwiazdy” każdy grosz ma znaczenie.

Drugim ważnym warunkiem może być ewentualne sprowadzenie przez 13-krotnego mistrza Polski nowego napastnika. Jeśli nikt taki nie przyjdzie, szanse młodszego z braci Buksów na grę znacznie rosną. „Biała Gwiazda” tez może skorzystać, bo minuty atakującego liczą się do Pro Junior System, a tu nagrody są niemałe.

Może okazać się zatem, że 18-latek w Wiśle zostanie. Strony jeszcze raz usiądą do negocjacji i wypracują model umowy, odpowiadający obu podmiotom. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że zarówno otoczenie piłkarza, jak i Wisła chciałyby wypuścić w świat gracza mającego doświadczenie i określoną liczbę goli na boiskach Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy