Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek skomentował sytuację Jakuba Błaszczykowskiego

2022-02-21 12:55:16; Aktualizacja: 2 lata temu
Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek skomentował sytuację Jakuba Błaszczykowskiego Fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus Źródło: Liga + Extra

Jakub Błaszczykowski od dłuższego czasu nie jest w stanie wrócić do gry. Jego sytuację komentuje szkoleniowiec Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, który przyznaje, że 36-latek wkrótce zakończy karierę.

Kwestia powrotu Jakuba Błaszczykowskiego do gry wciąż nurtuje kibiców Wisły Kraków. Po raz ostatni na boisku pojawił się on pod koniec sierpnia 2021 roku, podczas wygranej rywalizacji z Górnikiem Łęczna.

Od tego czasu 36-latek leczy kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych. Informacje na temat jego obecnego stanu zdrowia i przebiegu rehabilitacji są szczątkowe. Klub dotąd nie powiadomił, kiedy można spodziewać się Błaszczykowskiego na stadionowej murawie. Sam zainteresowany również nie zabiera głosu w tej sprawie.

Na temat swojego podopiecznego wypowiedział się nowy szkoleniowiec Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, a prywatnie wujek współwłaściciela. O tę kwestię zapytany został podczas programu „Liga + Extra”.

- Oczywiście, to Kuba musi bezpośrednio odpowiadać na tego typu pytania, ale patrząc na tę sytuację i całą jego karierę, to już bardziej walczy o to, żeby wrócić i się pożegnać – przekazuje Brzęczek.

Jeżeli spojrzymy na dotychczasową karierę Błaszczykowskiego to faktycznie – jego zdrowie wielokrotnie zawodziło, zatem pomimo sporych umiejętności, liczne kontuzje nie pozwoliły mu całkowicie rozwinąć skrzydeł w zagranicznym futbolu.

Doprowadziły one do zmarginalizowania jego roli w Borussii Dortmund i ostatecznego rozstania, a także przesądziły o nieudanych pobytach w Fiorentinie oraz Wolfsburgu.

Powrót do Wisły Kraków miał znaczenie głównie symboliczne, chociaż oczywiście drużyna często korzystała z jego obecności na boisku. Po przeprowadzce do Polski rozegrał w sumie 48 ligowych spotkań, co przełożyło się na 16 bramek.

Obecnie 36-latek nie może pomóc kolegom z poziomu murawy. Skupia się za to na gabinetach, gdzie wspólnie z resztą współwłaścicieli musi wymyślić plan poprawy wyników „Białej Gwiazdy”, która kolejny sezon z rzędu jest zamieszana w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.