Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek skomentował sytuację Jakuba Błaszczykowskiego

Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek skomentował sytuację Jakuba Błaszczykowskiego fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Liga + Extra

Jakub Błaszczykowski od dłuższego czasu nie jest w stanie wrócić do gry. Jego sytuację komentuje szkoleniowiec Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, który przyznaje, że 36-latek wkrótce zakończy karierę.

Kwestia powrotu Jakuba Błaszczykowskiego do gry wciąż nurtuje kibiców Wisły Kraków. Po raz ostatni na boisku pojawił się on pod koniec sierpnia 2021 roku, podczas wygranej rywalizacji z Górnikiem Łęczna.

Od tego czasu 36-latek leczy kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych. Informacje na temat jego obecnego stanu zdrowia i przebiegu rehabilitacji są szczątkowe. Klub dotąd nie powiadomił, kiedy można spodziewać się Błaszczykowskiego na stadionowej murawie. Sam zainteresowany również nie zabiera głosu w tej sprawie.

Na temat swojego podopiecznego wypowiedział się nowy szkoleniowiec Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, a prywatnie wujek współwłaściciela. O tę kwestię zapytany został podczas programu „Liga + Extra”.

- Oczywiście, to Kuba musi bezpośrednio odpowiadać na tego typu pytania, ale patrząc na tę sytuację i całą jego karierę, to już bardziej walczy o to, żeby wrócić i się pożegnać – przekazuje Brzęczek.

Jeżeli spojrzymy na dotychczasową karierę Błaszczykowskiego to faktycznie – jego zdrowie wielokrotnie zawodziło, zatem pomimo sporych umiejętności, liczne kontuzje nie pozwoliły mu całkowicie rozwinąć skrzydeł w zagranicznym futbolu.

Doprowadziły one do zmarginalizowania jego roli w Borussii Dortmund i ostatecznego rozstania, a także przesądziły o nieudanych pobytach w Fiorentinie oraz Wolfsburgu.

Powrót do Wisły Kraków miał znaczenie głównie symboliczne, chociaż oczywiście drużyna często korzystała z jego obecności na boisku. Po przeprowadzce do Polski rozegrał w sumie 48 ligowych spotkań, co przełożyło się na 16 bramek.

Obecnie 36-latek nie może pomóc kolegom z poziomu murawy. Skupia się za to na gabinetach, gdzie wspólnie z resztą współwłaścicieli musi wymyślić plan poprawy wyników „Białej Gwiazdy”, która kolejny sezon z rzędu jest zamieszana w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy