Wisła Kraków: Kibice domagają się zwolnienia Jerzego Brzęczka | Jarosław Królewski odpowiada

2022-09-19 11:51:34; Aktualizacja: 1 rok temu
Wisła Kraków: Kibice domagają się zwolnienia Jerzego Brzęczka | Jarosław Królewski odpowiada Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Jarosław Królewski [Twitter]

Jeden z właścicieli Wisły Kraków Jarosław Królewski odpowiedział na Twitterze kibicom, którzy domagają się zwolnienia trenera Jerzego Brzęczka.

Wisła Kraków na początku tego sezonu radziła sobie naprawdę dobrze i przez jakiś czas przewodziła ligowej tabeli. Później jednak pojawiły się kłopoty i ekipa spod Wawelu w pięciu ostatnich spotkaniach zgromadziła raptem cztery punkty.

Ostatnio natomiast spadkowicz z Ekstraklasy zremisował z liderem Ruchem Chorzów (1-1).

Kibice, którzy liczą na awans, zaczynają się niecierpliwić. „Biała Gwiazda” bowiem nie zachwyca, a problemów upatruje się w osobie trenera Jerzego Brzęczka.

Niektórzy zaczęli domagać się zwolnienia byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Na razie nie wygląda jednak, by pod Wawelem decydowali się na pochopne ruchy. Na Twitterze głos w sprawie zabrał jeden z właścicieli - Jarosław Królewski.

„Prywatnie, jako kibic jestem przeciwny wszelkim modyfikacjom w sztabie szkoleniowym, który rozegrał z nowym zespołem 11 meczów i uważam, że jakiekolwiek zmiany przed zakończeniem rundy nie są racjonalne. Głęboko wierze w ten zespół i to, że zakończy rundę na wysokim miejscu” - napisał.

„Szanuje Pana zdanie. Prywatnie uważam, że sztab Jerzy Brzęczek, Radosław Sobolewski i Leszek Dyja ma odpowiednie kompetencje, warsztat i doświadczenie. Przed nami jedna z najdłuższych przerw w rozgrywkach w historii ligi spowodowana Mistrzostwa Świata, trwająca ~ 3 miesiące. Będzie czas na korekty” - dodał.

Wisła Kraków zajmuje obecnie w ligowej tabeli ósme miejsce. Swój kolejny mecz ekipa ta rozegra 30 września, a wówczas rywalem będzie Chojniczanka Chojnice.