Wisła Kraków o krok od transferu. Testy medyczne
2025-08-18 14:48:16; Aktualizacja: 1 godzina temu
Wisła Kraków jest bardzo blisko pozyskania nowego zawodnika. Ervin Omić miał już rozpocząć testy medyczne przed transferem - przekazał profil Sport w Małopolsce w serwisie społecznościowym X.
Ervin Omić od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do Wisły Kraków. W pewnym momencie temat nieco ucichł, ale ze słów prezesa klubu Jarosława Królewskiego w mającej miejsce na początku poprzedniego tygodnia rozmowie z Meczyki.pl wynikało, że sprawa nie jest wykluczona.
Nieco później Tomasz Włodarczyk dał do zrozumienia, iż strony osiągnęły porozumienie i w poniedziałek zawodnik powinien pojawić się na testach medycznych.
Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Jak przekazał profil Sport w Małopolsce w serwisie społecznościowym X, 22-latek rozpoczął już testy. Jeśli wszystko pójdzie w porządku, prawdopodobnie we wtorek podpisze kontrakt. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku. Być może znajdzie się w niej opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Popularne
Omić to etatowy juniorski i młodzieżowy reprezentant Austrii, który w przeszłości szkolił się w Juventusie. W 2022 roku wrócił do ojczyzny, dołączając do Wolfsbergera. Defensywny pomocnik uzbierał w jego trykocie 90 występów, strzelając w nich cztery gole, a przy ośmiu kolejnych asystował.
1 lipca został wolnym piłkarzem, co oznacza, że można go pozyskać bez kwoty odstępnego.
Wisła z dorobkiem 12 punktów przewodzi tabeli I ligi. Jej spotkanie z Wieczystą Kraków w ramach piątej kolejki zostało przełożone.
Ervin Omić przechodzi testy medyczne w @WislaKrakowSA Jeśli wszystko będzie w porządku, jutro kontrakt. Dwa lata lub 2+1
— Sport w Małopolsce (@sportmalopolska) August 18, 2025
***
Kibice bojkotują mecz z Wisłą Kraków! „Ta decyzja jest dla nas nie do zaakceptowania” [OFICJALNIE]