Wisła Kraków: Pierwszy mecz bez Hyballi. Na kogo postawią Kazimierz Kmiecik i Mariusz Jop?!

Wisła Kraków: Pierwszy mecz bez Hyballi. Na kogo postawią Kazimierz Kmiecik i Mariusz Jop?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków zmierzy się w niedzielne popołudnie z Piastem Gliwice, a na ławce zasiądą Kazimierz Kmiecik jako pierwszy trener i Mariusz Jop jako jego asystent.

Dosyć niespodziewanie, bo nieco ponad 48 godzin przed ostatnim meczem tego sezonu Ekstraklasy w Wiśle Kraków doszło do zmiany trenera. Z posadą pożegnał się Peter Hyballa.

Niemiec prowadził drużynę od grudnia 2020 roku. Pod jego wodzą „Biała Gwiazda” zdołał utrzymać się w Ekstraklasie. To jednak okazało się zbyt mało, by pozostał on pod Wawelem na kolejny sezon.

Ze względu na napiętą sytuację w szatni, władze klubu doszły do porozumienia ze szkoleniowcem w kwestii wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Z tego powodu Wisła Kraków bardzo szybko musiała znaleźć kogoś, kto poprowadzi zespół w niedzielne popołudnie. Wtedy to dojdzie do starcia przeciwko Piastowi Gliwice.

Wybór padł na Kazimierza Kmiecika. Klubowa legenda, która do tej pory współpracowała z Hyballą w roli asystenta, podejmowała się już w przeszłości podobnych wyzwań.

Tak było między innymi w sezonie 2016/2017, kiedy to 69-latek wspólnie z Radosławem Sobolewskim poprowadził zespół w sześciu starciach. Ten duet dwa z nich wygrał, jedno zremisował i trzy przegrał.

Dziś poniekąd historia się powtórzy, bo tym razem pomagać będzie mu nie Sobolewski, a inny były piłkarz Wisły Kraków, Mariusz Jop.

Jeśli chodzi o początek starcia z Piastem Gliwice, zostało on zaplanowany na 17:30, zresztą podobnie jak każdego innego meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy.


Przypuszczalny skład Wisły Kraków na mecz z Piastem Gliwice:
Lis; Gruszkowski, Frydrych, Kone, Burliga, Starzyński, Żukow, Savić, Błaszczykowski, Yeboah, Forbes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy