Wisła Kraków ruszyła po transfer. Jest oferta za obrońcę

2024-06-24 11:25:50; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Wisła Kraków ruszyła po transfer. Jest oferta za obrońcę Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: WP Sportowe Fakty

Wisła Kraków złożyła ofertę za Alberta Zarównego z Chrobrego Głogów - donosi Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”. 19-latek ma za sobą udany sezon na poziomie I ligi.

Kolejny sezon zwieńczony brakiem awansu do Ekstraklasy dał najwidoczniej działaczom Wisły Kraków wiele do myślenia. Jak widać po ostatnich ruchach, klub zmienił politykę transferową i przestał spoglądać na hiszpański rynek. 

Do drużyny Kazimierza Moskala dołączyli już Rafał Mikulec i Olivier Sukiennicki. Transferów Polaków powinno być więcej. Wedle niedawnych informacji przy Reymonta myślą jeszcze o sprowadzeniu doświadczonego Mateusza Szwocha, Piotra Janczukowicza czy... Cezarego Polaka.

Piotr Koźmiński „WP Sportowe Fakty” dodaje do tej listy następnego nazwisko. Jak zapewnia, „Biała Gwiazda” rozpoczęła rozmowy w sprawie zakontraktowania Alberta Zarównego. 

19-latek ma za sobą przełomowy sezon, w którym w barwach pierwszoligowego Chrobrego Głogów rozegrał 23 spotkania. 

Umowa młodziutkiego stopera wygasa pod koniec czerwca 2025 roku i zawiera dodatkowo opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Oznacza to zatem, że ewentualny transfer będzie miał charakter gotówkowy.

Wisła przystąpił do konkretów i złożyła już drugiej stronie propozycję. Na ten moment nie wiadomo, o jakiej kwocie mowa. Portal Trasnfermarkt.com wycenia Zarównego na 350 tysięcy euro.