2024-09-27 22:29:57; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wisła Kraków urządziła prawdziwą demolkę! Wymarzony początek trenera Mariusza Jopa [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków w pierwszym meczu pod wodzą trenera Mariusza Jopa pokonała na własnym stadionie Odrę Opole aż 5-0. Dla drużyny spod Wawelu było to pierwsze ligowe zwycięstwo od wygranego spotkania z Ruchem Chorzów, które odbyło się 12 sierpnia.

Nie tak kibice Wisły Kraków wyobrażali sobie grę za kadencji trenera Kazimierza Moskala, który ze względu na rozczarowujące rezultaty dość szybko pożegnał się ze swoją posadą. Klubowe władze postanowiły, że do końca trwającej rundy jego miejsce zajmie dotychczasowy asystent Mariusz Jop. Sobotnia potyczka z Odrą Opole była zatem dla niego pierwszym spotkaniem w nowej roli.

Po pierwszej odsłonie przy Reymonta mieliśmy bezbramkowy remis, choć trzeba podkreślić, że gospodarze byli dominującą stroną, dzięki czemu stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji. Żadnej z nich nie przekuli jednak w otwierającą bramkę, dlatego do szatni schodzili ze sporym apetytem na coś więcej.

Tym oto sposobem Wisła od samego początku drugiej połowy ruszyła do ataku, by jak najszybciej udokumentować przewagę i tym samym pokonać golkipera Odry. Podopieczni trenera Jopa zrealizowali ten cel całkiem szybko, gdyż już w 48. minucie strzelanie rozpoczął Jesús Alfaro. Gdyby tego było mało, chwilę później mieliśmy 2-0, a wszystko to za sprawą gola autorstwa Tamása Kissa.

Dwie szybko zdobyte bramki sprawiły, że „Biała Gwiazda” złapała wiatr w żagle, za sprawą którego do końca spotkania jeszcze trzy razy podwyższyła swoje prowadzenie.

Najpierw w 58. minucie po składnej akcji zespołu do siatki trafił niezawodny Ángel Rodado.

Końcowy fragment meczu należał natomiast do Łukasza Zwolińskiego, który skompletował dublet. Warto wspomnieć, że były to dla niego pierwsze bramki zdobyte w barwach Wisły po letniej przeprowadzce z Rakowa Częstochowa.

Wynik sobotniego pojedynku przy Reymonta nie uległ już zmianie, w związku z czym Wisła mogła cieszyć się z fantastycznego oraz pierwszego ligowego zwycięstwa od 12 sierpnia. Wtedy również na własnym stadionie pokonała ona Ruch Chorzów.

Premierowe zwycięstwo trenera Jopa pozwoliło drużynie wywindować się na trzynastą lokatę w tabeli. Trzeba jednak wspomnieć, że w zanadrzu krakowska ekipa ma jeszcze dwa zaległe mecze z Górnikiem Łęczna oraz Chrobrym Głogów.

Więcej na ten temat: Polska I liga Odra Opole Wisła Kraków Wideo