Wisła Kraków: Yaw Yeboah bohaterem zaskakującego transferu?! Ghańskie media piszą o szalonej ofercie

Wisła Kraków: Yaw Yeboah bohaterem zaskakującego transferu?! Ghańskie media piszą o szalonej ofercie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportsWorldGhana | Futbal Total

Yaw Yeboah znalazł się w kręgu zainteresowań Club Atlético de San Luis. Ghańczyk był już rzekomo obserwowany przez wysłanników meksykańskiego zespołu i ci są skłonni złożyć Wiśle Kraków atrakcyjną ofertę za ich zawodnika - informuje „Futbol Total” i „SportsWorldGhana”.

Ofensywny zawodnik jest już od pewnego czasu łączony z przedwczesnym opuszczeniem szeregów „Białej Gwiazdy”, która jest otwarta na realizację transferu z udziałem 24-latka z uwagi na możliwość zarobienia na jego odejściu całkiem przyzwoitej sumy.

Nie tak dawno w kontekście ewentualnego transferu Yawa Yeboaha była wymieniana Turcja, gdzie gotowość do zakontraktowania czterokrotnego reprezentanta Ghany przejawiało choćby Fenerbahçe.

Z kolei teraz zawodnik Wisły Kraków jest łączony z dość egzotyczną transakcją w postaci zaliczenia przeprowadzki do meksykańskiego Club Atlético de San Luis.

Dziennikarze „Futbol Total” i „SportsWorldGhana” przekonują, że wysłannicy dwunastego zespołu Liga MX - Apertura oraz uczestnika fazy play-off obserwowali skrzydłowego w rundzie jesiennej i do tego stopnia zrobił na nich dobre wrażenie, że prezes Alberto Marrero ma być gotowy zaoferować za niego około 8 milionów dolarów (około 7 milionów euro).

Gdyby taka absurdalana oferta pojawiła się na stole ekipy z województwa małopolskiego, to zapewne nie zastanawiałaby się nad nią zbyt długo i od razu ją zaakceptowała.

Na razie trudno wyrokować, czy sam Yeboah byłby zainteresowany wykonaniem takiego ruchu, który ma być sondowany przez przedstawicieli Club Atlético de San Luis po tym, jak nawiązali oni kontakt z hiszpańskim agentem reprezentującym interesy Ghańczyka.

24-latek strzelił sześć goli oraz zanotował trzy asysty w 22 rozegranych meczach w rundzie jesiennej. Jego obecna umowa wiąże go z Wisłą Kraków do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy