Właściciel Brighton stanie przed sądem! Bukmacherski przekręt na 600 milionów funtów
2025-12-03 21:52:12; Aktualizacja: 57 minut temu
Sensacyjne wieści napłynęły w środę z Wysp Brytyjskich. „The Times” poinformował, że właściciel Brighton - Tony Bloom - został oskarżony o prowadzenie działalności hazardowej o wartości 600 milionów funtów. W sprawę zamieszany jest także były asystent Nigela Farage'a.
Wszystko zaczęło się od pozwu, który złożył były współpracownik Blooma - Ryan Dudfield. Domagał się on 17,5 miliona funtów zysku z operacji.
Jak się okazało, pomagał on właścicielowi Brighton w prowadzeniu tajnej działalności bukmacherskiej za pośrednictwem Starlizard, firmy konsultingowej, która wykorzystuje zaawansowaną analizę danych do obstawiania zakładów o wysokie stawki na mecze piłki nożnej.
Cała operacja miała być warta 600 milionów funtów i przynosić ogromne profity. Warto jednak podkreślić, że w 2014 roku FA udzieliła Bloomowi specjalnego pozwolenia na prowadzenie działalności konsultingowej w zakresie zakładów bukmacherskich.Popularne
W umowie pojawiło się natomiast zastrzeżenie, że nie wolno mu obstawiać wyników meczów Brighton i Premier League. Prawnicy biznesmena uważają, że ten zakaz został uszanowany.
Co ciekawe, w sprawę zamieszany jest także były asystent Nigela Farage'a, czyli lidera z najpopularniejszej obecnie partii politycznej na Wyspach - Reform UK.
George Cottrell, bo o nim mowa, miał ułatwiać dostęp do swoich zagranicznych kont bukmacherskich, w tym tych powiązanych z platformami kryptowalutowymi, w celu obstawiania zakładów.
Obecnie nie zapadły jeszcze żadne wyroki. Wygląda jednak na to, że jeżeli Bloom zostanie skazany, Brighton może mieć poważne problemy.











![OFICJALNIE: Górnik Zabrze zaprezentował specjalne stroje z okazji Barbórki [WIDEO]](img/photos/113266/170x113/gornik-zabrze.jpg)




![Ligowe przełamanie Realu Madryt. Kylian Mbappé jest nie do zatrzymania [WIDEO]](img/photos/112050/170x113/kylian-mbappe.jpg)
![Asysta Matty'ego Casha w Premier League [WIDEO]](img/photos/111848/90x60/matty-cash.jpg)



![Stacja: ćwierćfinał Pucharu Polski. Lech Poznań przechodzi dalej [WIDEO]](img/photos/113267/90x60/yannick-agnero-mikael-ishak.jpg)





![Stacja: ćwierćfinał Pucharu Polski. Lech Poznań przechodzi dalej [WIDEO]](img/photos/113267/170x113/yannick-agnero-mikael-ishak.jpg)



