Właściciel Tottenhamu komentuje zwolnione Antonio Conte. „Musimy się zjednoczyć”

Właściciel Tottenhamu komentuje zwolnione Antonio Conte. „Musimy się zjednoczyć” fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tottenham

Antonio Conte przestał pełnić obowiązki pierwszego szkoleniowca Tottenhamu. Do rozstania z Włochem odniósł się właściciel klubu - Daniel Levy.

Przedstawiciele „Kogutów” nie należą do grona zespołów popisujących się dokonywaniem bardzo dużych inwestycji. Mimo to wymagają od drużyny osiągania wyników uprawniających do regularnej gry w europejskich pucharach.

Utrzymanie się na tym poziomie jest niezwykle trudne przy takiej polityce. Wyraz temu dał ostatnio menedżer Antonio Conte po zremisowanym spotkaniu z Southampton (3:3), który przejechał się nie tylko po właścicielach, ale i swoich podopiecznych.

W ten sposób włoski szkoleniowiec podpisał na siebie wyrok, tracąc szansę na przedłużenie wygasającego latem kontraktu.

Władze Tottenhamu uznały jednak, że przy takim obrocie spraw kontynuowanie współpracy z 53-letnim trenerem mija się z celem. Dlatego w niedzielny wieczór wydały komunikat o polubownym rozstaniu z Conte.

Do końca sezonu londyński zespół będzie znajdował się pod opieką dotychczasowego asystenta Włocha - Cristiana Stelliniego. Pomagać mu będzie Ryan Mason, który był w minionych dniach typowany na tymczasowego następcę utytułowanego szkoleniowca.

Pomimo rozstania z byłym opiekunem Juventusu, Chelsea, Interu Mediolan czy reprezentacji kraju z Półwyspu Apenińskiego główny cel „Kogutów” pozostaje niezmienny, co zaznaczył prezes zarządu Daniel Levy.

- Pozostało nam dziesięć meczów do końca sezonu, a nas czeka walka o Ligę Mistrzów. Wszyscy musimy się zjednoczyć. Każdy musi dać z siebie wszystko, by zapewnić jak najlepszy wynik naszemu klubowi i niesamowitym, lojalnym kibicom - stwierdził właściciel drużyny.

Tottenham będzie miał olbrzymie trudności z wypełnieniem tego celu. Co prawda plasuje się teraz na czwartym miejscu, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Newcastle United, które ma o dwa spotkania rozegrane mniej.

Do tego londyński klub czekają potyczki jeszcze ze wspomnianym „Srokami”, czy innymi bliskimi sąsiadami w tabeli Premier League - Brighton, Manchesterem United i Arsenalem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy