Wojciech Jagoda przejechał się po graczu Śląska Wrocław. „Wygląda mocno niepoważnie. Zwija się”

2024-05-02 14:23:40; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wojciech Jagoda przejechał się po graczu Śląska Wrocław. „Wygląda mocno niepoważnie. Zwija się” Fot. Canal+ Sport
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Canal+ Sport

Śląsk Wrocław sprowadził w styczniu Patryka Klimalę. Jak na razie transfer ten należy uznać za spore rozczarowanie. Wojciech Jagoda jest zawiedziony postawą 25-latka, o czym opowiedział w Canal+ Sport.

Śląsk Wrocław jest już pogodzony z odejściem Erika Expósito, który po latach spędzonych na polskich boiskach zapragnął powrotu do ojczyzny. Wiele wskazuje, że do tego właśnie dojdzie, gdyż wzbudza on spore zainteresowanie hiszpańskich klubów.

Rozsądnym posunięciem wydawało się zatem sprowadzenie nowego napastnika. Tym został Patryk Klimala, co wywołało duży rozgłos.

Zawodnik ze Świdnicy spędził kilka ostatnich lat za granicą. Nie był to dla niego przesadnie udany okres. Zanotował kilka dobrych momentów w New York Red Bulls, ale zawiódł kompletnie w Celticu, a potem Hapoelu Beer Szewa.

Zła passa trwa nadal. W jedenastu dotychczasowych występach dla wrocławskiej Klimala nie potrafił wpisać się na listę strzelców. Co gorsza, zmarnował przy tym kilka naprawdę świetnych okazji.

Fatalna forma oraz bardzo wysokie zarobki powodują, że 25-latek zbiera masę krytyki. 

Tym razem w nieprzychylnych słowach wypowiedział się o nim Wojciech Jagoda.

- Wyjechał z Ekstraklasy, zanim zdążył do niej wjechać. Jedna runda, w której cyknął kilka goli, wystarczyła, by pojawili się Szkoci i wyjęli z trzy bańki. Czy on tamtego momentu się rozwinął? Ja sądzę, że się zwinął. [...] Jako piłkarz wygląda mocno niepoważnie. Wygląda na przestraszonego. Z każdą niewykorzystaną sytuacją staje się coraz bardziej malutki. Skoro nie pomógł mu Jacek Magiera, który wiemy, że jest dobrym psychologiem i pomógł wielu młodym zawodnikom, to kto mu pomoże? - tłumaczył dziennikarz w Canal+ Sport.

Patryk Klimala okazji na uratowanie, choć w pewnym stopniu, rundy wiosennej poszuka w czterech ostatnich ligowych meczach - z ŁKS-em Łódź, Cracovią, Radomiakiem Radom oraz Rakowem Częstochowa.