Wojciech Kowalczyk zaskakuje. Tego napastnika nie wziąłby na EURO 2024

Wojciech Kowalczyk zaskakuje. Tego napastnika nie wziąłby na EURO 2024 fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: Wojciech Kowalczyk [X]

Wojciech Kowalczyk opublikował wpis, w którym wbił szpilkę w stronę Karola Świderskiego.

27-letni napastnik dołożył swoją cegiełkę do awansu reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Zarówno w starciu z Estonią, jak i finałowym meczu baraży przeciwko Walii, wyszedł w pierwszym składzie, tworząc duet z Robertem Lewandowskim.

W obu tych spotkaniach nie zdołał jednak wpakować piłki do siatki. Dyspozycją strzelecką nie zachwyca także w klubowych barwach. Odkąd zimą trafił na wypożyczenie do Hellasu Verona, strzelił zaledwie jednego gola w jedenastu występach.

Brak regularnych trafień odbił się rzecz jasna na statystykach. Według aktualnych wyliczeń Karol Świderski zdobywa bramkę średnio co 354 minuty, licząc czas spędzony na boisku od momentu przejścia w szeregi włoskiego klubu.

W tym aspekcie 27-latek znacznie odstaje od reszty konkurentów do wyjazdu na EURO 2024. Nie umknęło to uwadze Wojciecha Kowalczyka, który wyraził swoją opinię we wpisie na platformie X.

Wkrótce Michał Probierz rozpocznie kompletowanie kadry na Mistrzostwa Europy. Karol Świderski wciąż pozostaje jednym z kandydatów do wyjazdu na wspomniany turniej, lecz aktualna liczba strzelonych przez niego goli w koszulce Hellasu Verona z pewnością nie pomaga samemu napastnikowi w przekonaniu selekcjonera reprezentacji co do wręczenia biletu do Niemiec.

Reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej EURO 2024 z Austrią, Francją oraz Holandią. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy