Wojciech Szczęsny obnaża słabości reprezentacji Polski: Nie jesteśmy gotowi, żeby ryzykować grę od tyłu

Wojciech Szczęsny obnaża słabości reprezentacji Polski: Nie jesteśmy gotowi, żeby ryzykować grę od tyłu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Wojciech Szczęsny udzielił wywiadu stacji TVP Sport. W jego trakcie odniósł się między innymi do stylu gry reprezentacji Polski w spotkaniu z Meksykiem.

„Biało-Czerwoni” rozpoczęli mundial od zanotowania bezbramkowego remisu z „El Tri”. W ten sposób nie udało się naszej drużynie wykorzystać w pełni potknięcia Argentyny w starciu z Arabią Saudyjską (1:2), ale mimo to kwestia wywalczenia awansu do fazy pucharowej Mistrzostw Świata wciąż pozostaje w naszych rękach.

Świadomy tego stanu rzeczy jest między innymi Wojciech Szczęsny, który odniósł się w wywiadzie udzielonym stacji TVP Sport do krytykowanego stylu gry reprezentacji Polski w meczu przeciwko Meksykowi.

- Mogliśmy wiele razy spróbować zagrać od tyłu. Tylko, że gdybyśmy dwa razy tę piłkę stracili i stracili dwie bramki, to nie wiem czy ktokolwiek byłby zadowolony - zaczął doświadczony bramkarz.

- My gramy słabo od tyłu i robimy sobie więcej krzywdy, grając od tyłu, niż dobrego. Nie jesteśmy na tyle dobrze przygotowani technicznie z tyłu, bo mamy świetnych zawodników z przodu, ale tę piłkę trzeba doprowadzić do ataku, żeby móc budować piękne akcje. W takich sytuacjach wybiera się najprostsze środki. Piłkę trzeba najpierw przetransportować na połowę przeciwnika i potem tam układać grę. To nie jest zrobione na chaos, tylko jest to przygotowane, kiedy ty wiesz, że taki jest plan na mecz - kontynuował 32-latek.

- Będą też pewnie spotkania, w których będziemy próbować grać, ale uważam, że to trzeba naprawdę dobrze przygotować, a na to czasu nie było, żeby mając taką jakość, jaką my mamy, móc ryzykować. Na dziś nie jesteśmy gotowi, żeby ryzykować grę od tytułu z przeciwnikiem, który jest groźny w pressingu. A wiedzieliśmy, że Meksyk jest groźny, kiedy odbiera piłkę, a my jesteśmy otwarci, gotowi do ataku. Kiedy jesteśmy blisko siebie, to ciężko im stwarzać sytuacje bramkowe i tak właśnie ten mecz wyglądał - zakończył wątek Wojciech Szczęsny.

Piłkarz Juventus odniósł się też do swojej wcześniejszej wypowiedzi odnośnie rozgrywania ostatniego mundialu w karierze. Reprezentant Polski zaznaczył, że nie jest to jeszcze w stu procentach przesądzone, ale prawdopodobne.

- To na razie są plany, a nie decyzja, bo wydaje mi się, że za cztery lata, kiedy będzie mundial w Ameryce, to na dzień dzisiejszy myślę, że nie będę już grał w piłkę. Plany mogą się jednak zmieniać - przyznał 32-latek.

Cały wywiad Wojciecha Szczęsnego dla TVP Sport możecie obejrzeć na stronie Sport.TVP.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy