Wojciech Szczęsny wyróżniony. Dodatkowa nominacja dla reprezentanta Polski

Wojciech Szczęsny wyróżniony. Dodatkowa nominacja dla reprezentanta Polski fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Wojciech Szczęsny został dołączony do grona sportowców ubiegających się o tytuł Najlepszego Sportowca Roku w plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy” i Onet.pl.

Doświadczony bramkarz pokazał się z bardzo dobrej strony na trwających Mistrzostwach Świata i za sprawą popisania się wieloma paradami, w tym dwoma obronionymi rzutami karnymi, przyczynił się w znaczącym stopniu do wywalczenia przez reprezentację Polski awansu do 1/8 finału mundialu.

W ten sposób „Biało-Czerwoni” po raz pierwszy od 36 lat przebrnęli fazę grupową.

Niestety nie było nam dane zbyt długo nacieszyć się tą chwilą, ponieważ na przytoczonym szczeblu musieliśmy uznać wyższość Francji (1:3), co oznaczało nasze pożegnanie się z turniejem rozgrywanym w Katarze.

W tej sytuacji sportowa redakcja „Przeglądu Sportowego” i Onet.pl postanowiła w wyjątkowy sposób wyróżnić golkipera Juventusu poprzez włączenie go do grona sportowców ubiegających się o tytuł Sportowca Roku.

Tym samym o ten tytuł ubiega się rekordowa liczba osób z różnych dyscyplin - 26.

„To był tak dobry rok dla polskiego sportu, że ogłaszając w listopadzie nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski, postanowiliśmy powiększyć listę nazwisk z 20 do 25. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej sprawiły, że i ta liczba okazała się za mała! Do grona kandydatów dopisujemy Wojciecha Szczęsnego. Nie możemy nie docenić jego fantastycznej postawy, dlatego zmieniamy kupon i umieszczamy go na liście” - czytamy we wtorkowym wydaniu „Przeglądu Sportowego”.

Wśród nich świat piłki nożnej poza Wojciechem Szczęsnym reprezentuje jeszcze Robert Lewandowski, który może pochwalić się zgarnięciem trzech statuetek w 2015, 2020 i 2021 roku.

***

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH DO NAGRODY NAJLEPSZEGO SPORTOWCA W 2022 ROKU

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja - czwórka podwójna - wioślarstwo

2. Paweł Fajdek - lekkoatletyka

3. Hubert Hurkacz - tenis

4. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka

5. Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe

6. Anna Kiełbasińska - lekkoatletyka

7. Małgorzata Kołdej - rugby 7 

8. Dawid Kubacki - narciarstwo klasyczne

9. Bartosz Kurek - siatkówka

10. Robert Lewandowski - piłka nożna

11. Aleksandra Lisowska - lekkoatletyka

12. Adrian Meronk - golf

13. Piotr Michalski - łyżwiarstwo szybkie

14. Aleksandra Mirosław - wspinaczka sportowa

15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adriann Kąkol, Dominika Putto - K-2 500 metrów, K-4 500 metrów

16. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka

17. Mateusz Ponitka - koszykówka

18. Kamil Semeniuk - siatkówka

19. Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka

20. Magdalena Stysiak - siatkówka

21. Adrianna Sułek - lekkoatletyka

22. Iga Świątek - tenis

23. Katarzyna Wasick - pływanie

24. Karzyna Zdziebło - lekkoatletyka

25. Bartosz Zmarzlik - żużel

26. Wojciech Szczęsny - piłka nożna

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy