Wojciech Szczęsny wyróżniony. Dodatkowa nominacja dla reprezentanta Polski

Wojciech Szczęsny wyróżniony. Dodatkowa nominacja dla reprezentanta Polski fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Wojciech Szczęsny został dołączony do grona sportowców ubiegających się o tytuł Najlepszego Sportowca Roku w plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy” i Onet.pl.

Doświadczony bramkarz pokazał się z bardzo dobrej strony na trwających Mistrzostwach Świata i za sprawą popisania się wieloma paradami, w tym dwoma obronionymi rzutami karnymi, przyczynił się w znaczącym stopniu do wywalczenia przez reprezentację Polski awansu do 1/8 finału mundialu.

W ten sposób „Biało-Czerwoni” po raz pierwszy od 36 lat przebrnęli fazę grupową.

Niestety nie było nam dane zbyt długo nacieszyć się tą chwilą, ponieważ na przytoczonym szczeblu musieliśmy uznać wyższość Francji (1:3), co oznaczało nasze pożegnanie się z turniejem rozgrywanym w Katarze.

W tej sytuacji sportowa redakcja „Przeglądu Sportowego” i Onet.pl postanowiła w wyjątkowy sposób wyróżnić golkipera Juventusu poprzez włączenie go do grona sportowców ubiegających się o tytuł Sportowca Roku.

Tym samym o ten tytuł ubiega się rekordowa liczba osób z różnych dyscyplin - 26.

„To był tak dobry rok dla polskiego sportu, że ogłaszając w listopadzie nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski, postanowiliśmy powiększyć listę nazwisk z 20 do 25. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej sprawiły, że i ta liczba okazała się za mała! Do grona kandydatów dopisujemy Wojciecha Szczęsnego. Nie możemy nie docenić jego fantastycznej postawy, dlatego zmieniamy kupon i umieszczamy go na liście” - czytamy we wtorkowym wydaniu „Przeglądu Sportowego”.

Wśród nich świat piłki nożnej poza Wojciechem Szczęsnym reprezentuje jeszcze Robert Lewandowski, który może pochwalić się zgarnięciem trzech statuetek w 2015, 2020 i 2021 roku.

***

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH DO NAGRODY NAJLEPSZEGO SPORTOWCA W 2022 ROKU

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja - czwórka podwójna - wioślarstwo

2. Paweł Fajdek - lekkoatletyka

3. Hubert Hurkacz - tenis

4. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka

5. Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe

6. Anna Kiełbasińska - lekkoatletyka

7. Małgorzata Kołdej - rugby 7 

8. Dawid Kubacki - narciarstwo klasyczne

9. Bartosz Kurek - siatkówka

10. Robert Lewandowski - piłka nożna

11. Aleksandra Lisowska - lekkoatletyka

12. Adrian Meronk - golf

13. Piotr Michalski - łyżwiarstwo szybkie

14. Aleksandra Mirosław - wspinaczka sportowa

15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adriann Kąkol, Dominika Putto - K-2 500 metrów, K-4 500 metrów

16. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka

17. Mateusz Ponitka - koszykówka

18. Kamil Semeniuk - siatkówka

19. Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka

20. Magdalena Stysiak - siatkówka

21. Adrianna Sułek - lekkoatletyka

22. Iga Świątek - tenis

23. Katarzyna Wasick - pływanie

24. Karzyna Zdziebło - lekkoatletyka

25. Bartosz Zmarzlik - żużel

26. Wojciech Szczęsny - piłka nożna

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy