Wojciech Szczęsny zmieni plany?! Tajemnicze słowa Roberta Lewandowskiego

2024-06-24 20:27:33; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wojciech Szczęsny zmieni plany?! Tajemnicze słowa Roberta Lewandowskiego Fot. Marcin Karczewski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Robert Lewandowski spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem Polska - Francja. Przy tej okazji napastnik FC Barcelony wypowiedział się na temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego, a jego słowa budzą zastanowienie.

Reprezentacja Polski już po dwóch kolejkach odpadła z EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza najpierw przegrali z Holandią (1-2), by w piątek ulec Austrii (1-3). Z tego powodu ostatnie starcie z Francją ma dla nas wyłącznie charakter przygotowawczy pod kątem Ligi Narodów, która rusza już we wrześniu tego roku.

W ostatnich dniach bardzo dużo mówi się o przyszłości doświadczonych gwiazd drużyny. O zakończeniu kariery poinformował bowiem Kamil Grosicki.

- To będzie moje ostatnie zgrupowanie w reprezentacji. To piękna, ale i smutna chwila. Nadszedł ten dzień i z wielką dumą mogę to ogłosić, to moje ostatnie zgrupowanie. Oczywiście, moim wielkim marzeniem jest pożegnanie się w Polsce. Mam nadzieję, że będzie mi to dane. Chciałbym zagrać taki mecz, o czym będzie rozmawiać z Cezary Kuleszą - wyznał.

Kibice dodatkowo zastanawiają się, jaka przyszłość czeka innych, czyli Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego. O ile napastnik FC Barcelony powalczy jeszcze o występ na mundialu w 2026 roku, o tyle bramkarz Juventusu zapowiadał, że to jego ostatni turniej w karierze. Czy tak rzeczywiście będzie? Inne podejście do sprawy ma kapitan, który mówił o tym na konferencji prasowej.

- Kamil Grosicki kończy karierę reprezentacyjną, ale z Wojtkiem bym się jeszcze nie rozpędzał. Ja go dość dobrze znam i wierzę, że te nagłówki, o których mowa, się nie spełnią. On musi być gotowy w 100 procentach do podjęcia takiej decyzji. To fantastyczny bramkarz, który robi różnicę nie tylko na boisku - stwierdził.

34-latek od początku swojej kariery może pochwalić się 84 spotkaniami w narodowych barwach.