Wolverhampton finalizuje DUŻY transfer

Wolverhampton finalizuje DUŻY transfer
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Abola

Wolverhampton Wanderers w styczniowym oknie transferowym ma zamiar ponownie wzmocnić skład.

Beniaminek Premier League, który nie żałował pieniędzy podczas letniego okna, nie rezygnuje z kolejnych dużych inwestycji. Właśnie finalizowane są rozmowy w sprawie Shoyi Nakajimy, za którego Portimoense dostanie 20 milionów euro.

Byłaby to zdecydowanie największa sprzedaż w historii tego portugalskiego klubu. Rekord obecnie należy do Paulo Henrique Soares dos Santos, czyli po prostu Paulinho, który latem przeniósł się do FC Porto za około siedem milionów euro. Dla Wolverhampton z kolei to okazja na drugi największy zakup w historii - niewiele więcej kosztował Adama Traoré.

24-letni Nakajima jest lewoskrzydłowym. Do Portugalii przeniósł się z FC Tokio latem 2017 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a w styczniu tego roku już definitywnie. Wówczas też podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku z klauzulą odejścia w wysokości 40 milionów euro.

W tym sezonie ligi portugalskiej reprezentant Japonii strzelił pięć bramek i zaliczył cztery asysty. Liczby te tym samym dorzucił do bilansu z poprzedniego sezonu - 10 bramek i 12 asyst w 29 spotkaniach.

Dla Wolverhampton Portugalia jest naturalnym rynkiem do działania, gdyż za „szarą eminencję” klubu uważa się superagenta Jorge Mendesa. W dodatku obecnie w kadrze drużyny znajduje się siedmiu Portugalczyków, a dodatkowo także trener z tego kraju - Nuno Espírito Santo.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy