Wolverhampton finalizuje DUŻY transfer

Wolverhampton finalizuje DUŻY transfer
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Abola

Wolverhampton Wanderers w styczniowym oknie transferowym ma zamiar ponownie wzmocnić skład.

Beniaminek Premier League, który nie żałował pieniędzy podczas letniego okna, nie rezygnuje z kolejnych dużych inwestycji. Właśnie finalizowane są rozmowy w sprawie Shoyi Nakajimy, za którego Portimoense dostanie 20 milionów euro.

Byłaby to zdecydowanie największa sprzedaż w historii tego portugalskiego klubu. Rekord obecnie należy do Paulo Henrique Soares dos Santos, czyli po prostu Paulinho, który latem przeniósł się do FC Porto za około siedem milionów euro. Dla Wolverhampton z kolei to okazja na drugi największy zakup w historii - niewiele więcej kosztował Adama Traoré.

24-letni Nakajima jest lewoskrzydłowym. Do Portugalii przeniósł się z FC Tokio latem 2017 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a w styczniu tego roku już definitywnie. Wówczas też podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku z klauzulą odejścia w wysokości 40 milionów euro.

W tym sezonie ligi portugalskiej reprezentant Japonii strzelił pięć bramek i zaliczył cztery asysty. Liczby te tym samym dorzucił do bilansu z poprzedniego sezonu - 10 bramek i 12 asyst w 29 spotkaniach.

Dla Wolverhampton Portugalia jest naturalnym rynkiem do działania, gdyż za „szarą eminencję” klubu uważa się superagenta Jorge Mendesa. W dodatku obecnie w kadrze drużyny znajduje się siedmiu Portugalczyków, a dodatkowo także trener z tego kraju - Nuno Espírito Santo.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy