Wolverhampton Wanderers: Bendegúz Bolla kupiony i od razu wypożyczony [OFICJALNIE]

Wolverhampton Wanderers: Bendegúz Bolla kupiony i od razu wypożyczony [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wolverhampton Wanderers

Bendegúz Bolla to nowy nabytek Wolverhampton Wanderers.

21-letni Węgier przeniósł się do Anglii z MOL Fehérvár FC. Z „Wilkami” związał się długoterminowym kontraktem. W najbliższym czasie nie będzie on jednak trenował w klubie. Od razu został bowiem wypożyczony do Grasshoppers, gdzie spędzi cały sezon 2021/2022.

W minionym sezonie Bolla rywalizował z Fehérvár w węgierskiej ekstraklasie, ale również w eliminacjach Ligi Europy. Łącznie rozegrał 37 spotkań, notując gola i pięć asyst.

Prawy obrońca ma na koncie występy w reprezentacjach Węgier do lat 18, 19 i 21. W tej ostatniej grywał z opaską kapitańską na ramieniu. W czerwcu tego roku zadebiutował on w dorosłej kadrze i był jej członkiem na EURO 2020. W trakcie turnieju nie pojawił się jednak na murawie, siadając na ławce rezerwowych w grupowych spotkaniach z Portugalią i Niemcami.

Grasshoppers, a więc 27-krotny mistrz Szwajcarii, niedawno wrócił na najwyższy rodzimy szczebel.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy