Wróci do reprezentacji Polski? Tym występem pokazał, na co go stać

2024-09-10 22:46:55; Aktualizacja: 1 godzina temu
Wróci do reprezentacji Polski? Tym występem pokazał, na co go stać Fot. Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Twitter

We wtorek reprezentacja Polski U-21 pokonała Bułgarię w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy 3:1. Dwie asysty w tym spotkaniu zanotował Kacper Kozłowski.

Rozgrywane w Sofii spotkanie młodzieżowej reprezentacji Polski z Bułgarią nie zaczęło się dobrze dla podopiecznych Adama Majewskiego. W 29. minucie prowadzenie gospodarzom dał Emił Cenow. Na szczęście po przerwie polska drużyna zaprezentowała się lepiej i strzeliła trzy gole. Ich autorami byli Filip Szymczak, Tomasz Pieńko oraz Jakub Kałuziński, który wykorzystał rzut karny.

W dwóch pierwszych przypadkach asysty zanotował Kacper Kozłowski. Dogrania były dość podobne - 20-latek podawał kolegom z zespołu, znajdując się w polu karnym przeciwnika.

Zawodnik zebrał dobre recenzje za swój występ.

„Kozłowski dzisiaj w u-21 gra tak, jakby już ze 3 lata temu łapał się do dorosłej kadry na duży turniej” - napisał z przekąsem Mateusz Rokuszewski z Canal+ Sport na Twitterze.

„Bardzo mnie cieszy to jak Kacper Kozłowski dziś gra w kadrze U21. Skuteczny drybling, radzi sobie z rywalami. W pierwszej połowie grał dobrze, ale jego kolegom brakowało skuteczności. Teraz gra wygląda lepiej, a Kozłowski jest głównym bohaterem” - ocenił Przemysław Chlebicki ze Sport.tvp.pl.

Po wielu miesiącach przeciętności Kozłowski wreszcie z występem na miarę potencjału. Oby to nie był tylko przebłysk, a początek lepszego okresu” - przekazał Jakub Cimoszko ze Sportowefakty.wp.pl.

„Kacper Kozłowski coraz bliżej powrotu do pierwszej reprezentacji. Oklaski za wynik dla całej drużyny”;