Wspaniała parada Wojciecha Szczęsnego w meczu z Sevillą

Wspaniała parada Wojciecha Szczęsnego w meczu z Sevillą fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com

Trwa pojedynek Sevilli z Juventusem w ramach półfinału Ligi Europy. Przed upływem 30. minuty gola strzelić mogli Hiszpanie, ale nie pozwolił na to Wojciech Szczęsny.

Polak cały czas trzyma poziom, dlatego nikt nawet nie rozważa zmiany bramkarza w kadrze biało-czerwonych. Jeśli ktoś w Turynie miał inne plany, to właśnie uległy one zmianie.

Była 24. minuta, gdy piłkę w pole karne zacentrował Jesús Navas. Na pierwszym słupku ustawiony był Lucas Ocampos.

Argentyńczyk nie namyślał się długo i złożył się do strzału głową, uderzając na krótki róg. Wojciech Szczęsny wykazał się znakomitym refleksem, nie dopuszczając do straty gola.

[Cała sytuacja do obejrzenia od 2:37]

Jak pokazały powtórki, futbolówka w połowie przekroczyła już linię bramkową. Andaluzyjczycy byli zatem niezwykle blisko wyjścia na prowadzenie.

Do przerwy w Sewilli mamy wynik bezbramkowy, który oznacza, że w przypadku jego utrzymania będziemy oglądać dogrywkę. Pierwszy mecz zakończył się bowiem rezultatem 1:1.