Wszyscy gospodarze EURO 2028 wezmą udział w kwalifikacjach

Wszyscy gospodarze EURO 2028 wezmą udział w kwalifikacjach fot. fifg / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: The Times

Wszystko wskazuje na to, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn w 2028 roku zorganizują wspólnie: Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna oraz Irlandia. Może się jednak okazać, że reprezentacje nie wszystkich tych państwa na tym turnieju wystąpią - informuje „The Times”.

Wybór gospodarzy EURO 2028 formalnie nastąpi dziesiątego października, jednak musiałoby wydarzyć się coś nadzwyczajnego, aby nie zostały nimi wymienione wyżej kraje. W końcu są one jedynymi kandydatami, a ich dotychczasowy konkurent, Turcja, postanowił połączyć siły z Włochami i wspólnie ugościć u siebie najlepsze drużyny Starego Kontynentu w 2032 roku.

Problem z kandydaturą państw z Wysp Brytyjskich okazuje się być tylko taki, że jest ich aż pięć, w związku z czym UEFA nie zamierza zapewnić kadrze każdego z nich udziału w 24-zespołowym turnieju. Ostatecznie gospodarze mają otrzymać dwa gwarantowane miejsca w finałach Mistrzostw Europy.

Wszystko wskazuje na to, że każda reprezentacja krajów-gospodarzy weźmie udział w eliminacjach EURO 2028, a w przypadku braku wywalczenia przez nie awansu maksymalnie dwie go otrzymają.

Jeśli w kwalifikacjach przepadną więcej, niż dwie spośród wymienionych wyżej ekip, to promocję na dużą imprezę uzyskają dwie najlepsze z nich w eliminacjach.

Wersję tę potwierdza fakt, że stacja ITV nabyła prawa telewizyjne do pokazywania meczów Anglików w kwalifikacjach Mistrzostw Świata w 2026 roku oraz w eliminacjach Mistrzostw Europy w 2028 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy