Wymarzony debiut Marco Reusa poza Europą. Został bohaterem meczu [WIDEO]

2024-08-25 07:31:30; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wymarzony debiut Marco Reusa poza Europą. Został bohaterem meczu [WIDEO] Fot. Apple TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Marco Reus zadebiutował w barwach Los Angeles Galaxy i od razu zaliczył asystę i wpisał się na listę strzelców.

W połowie sierpnia legenda Borussii Dortmund została ogłoszona nowy nabytkiem Los Angeles Galaxy. Za ocean trafił na zasadzie wolnego transferu.

Niedziela nad ranem polskiego czasu upłynęła u ofensywnego pomocnika pod znakiem pierwszego spotkania w barwach ekipy z „Kalifornii”. 48-krotny reprezentant Niemiec w 62. minucie pojedynku przeciwko Atlanta United w Major League Soccer zmienił Marco Delgado.

No i się zaczęło. Reus zaczął uskuteczniać drogę do zwycięstwa. Najpierw na początku ostatniego kwadransa regulaminowego czasu posłał ostatnie podanie do Riquiego Puiga, a następnie sam sfinalizował akcję pieczętującą zwycięstwo.

Dzięki bezpośredniej kontrybucji 35-latka „Los Galácticos” umocnili się na pozycji lidera w Konferencji Zachodniej, powiększając przewagę na derbowym rywalem Los Angeles FC do pięciu punktów, ale przy trzech spotkaniach rozegranych więcej.

Całe zawody po drugiej stronie barykady rozegrał Bartosz Slisz.

Reus to ikona niemieckiej piłki, lecz nie był strasznie podatny na kontuzje. Największe sukcesy osiągał w BVB. Po transferze z Borussii Mönchengladbach w połowie 2012 roku sięgnął z ekipą po dwa krajowe puchary i trzy superpuchary. W blisko 400 meczach Bundesligi strzelił 156 goli i zaliczył 118 asyst.

Długi pobyt na Signal Iduna Park podsumował finałem Ligi Mistrzów, w którym dortmundczycy ulegli Realowi Madryt 0-2.