Wymuszona zmiana w szóstej minucie! FC Barcelona z następną kontuzją

2024-10-06 18:16:19; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wymuszona zmiana w szóstej minucie! FC Barcelona z następną kontuzją Fot. ManagingBarca [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Javi Miguel

FC Barcelona od szóstej minuty musiała radzić sobie bez Ferrana Torresa. Hiszpan doznał bowiem kontuzji i w jego miejsce do gry desygnowano Erica Garcíę. Według wstępnych ustaleń absencja atakującego potrwa co najmniej trzy tygodnie, o czym informuje Javi Miguel.

FC Barcelona po triumfie z BSC Young Boys, miała na swojej drodze następne wyzwanie. Tym razem podopiecznym Hansiego Flicka przyszło mierzyć się w ligowych warunkach z Deportivo Alavés. Nie ma złudzeń, że drużyna, za której wyniki odpowiada Niemiec, była zdecydowanym faworytem, co udowodniła zresztą na boisku.

Wicemistrz Hiszpanii od samego początku dominował i już w 7. minucie przyszedł czas na pierwszy konkret w postaci gola Roberta Lewandowskiego. Polak nie zamierzał na tym poprzestawać i później dorzucił jeszcze dwa trafienia, kompletując klasyczny hat-trick. Dzięki temu ucieka w klasyfikacji strzelców LaLigi.

Zespół z Katalonii ostatecznie wygrywa 3-0 i w dobrych nastrojach uda się na przerwę reprezentacyjną.

Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to w 6. minucie musiało dojść do wymuszonej zmiany. Kontuzji doznał bowiem Ferran Torres. Ta była na tyle poważna, że trener zarządził roszadę, a w jego miejsce wprowadzono Erica Garcíę.

Defensor zaprezentował się całkiem nieźle, natomiast w przypadku byłego piłkarza Manchesteru City przeprowadzono pierwszą diagnostykę. Wykazała ona uraz mięśniowy i przed zawodnikiem co najmniej trzy tygodnie rekonwalescencji. W takim wypadku nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii.

24-latek rozegrał w tym sezonie już dziesięć meczów, a w nich strzelił gola i dorzucił do nich dwie asysty.

W Katalonii nie mają zatem lekko. Obecnie poza Ferranem wyłączeni z gry są jeszcze Andreas Christensen, Ronald Araújo, Marc Bernal, Marc-André ter Stegen czy Fermín López. Wkrótce do gry powinni natomiast wrócić Dani Olmo oraz Gavi.