Wzruszający list Szczęsnego. „Włochy pokonają tego wirusa jednością i pasją”

Wzruszający list Szczęsnego. „Włochy pokonają tego wirusa jednością i pasją” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wojciech Szczęsny (Instagram)

Wojciech Szczęsny opublikował na Instagramie wzruszający list ze słowami otuchy skierowanymi do wszystkich osób martwiących się o los swoich bliskich w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Juventus poinformował przed tygodniem, że Daniele Rugani został zakażony koronawirusem. Z tego też powodu wszyscy członkowie pierwszego zespołu zostali poddani ścisłej domowej kwarantannie.

Spośród nich pozytywny wynik testów otrzymał na razie tylko Blaise Matuidi, ale mimo wszystko należy się spodziewać, że nie będzie on ostatnim piłkarzem „Starej Damy”, który będzie musiał zmierzyć się z koronawirusem.

Wojciech Szczęsny czeka obecnie na wynik własnych badań i za pośrednictwem Instagrama postanowił dodać otuchy wszystkim Włochom oraz osobom w obliczu zaistniałej sytuacji mającej miejsce na całym świecie.

„Chociaż martwimy się o nasze rodziny i bliskich, modląc się, aby wirus ich nie dotknął, to wciąż zadajemy sobie pytania, jak to się stało i dlaczego. To pytania, na które możemy nigdy nie znaleźć odpowiedzi. Zastanawiamy się również nad przyszłością. Jak wpłynie to na nasze społeczeństwo? Czy wszystko wróci do normy? I to sprawiło, że pomyślałem, że... ktoś może uznać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech - w kraju najbardziej dotkniętym wirusem. Nie zgadzam się z tym. Mam szczęście, że tu jestem, ponieważ wiem, że Włochy pokonają tego wirusa jednością i pasją, z której słyną. Przyszłe pokolenia dzieci na całym świecie będą uczyć się o niesamowitej historii tego kraju. Poznają piękną sztukę, wyjątkową architekturę, modę czy pyszne jedzenie.

Nigdzie w książkach historycznych nie znajdziecie niczego o Covid-19, ponieważ Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus. Tak więc, choć strasznie tęsknie za rodziną i modlę się o ich dobro, to z dumą dzielę się tym trudnym momentem z mieszkańcami Włoch. Pozostańcie silni. Wszystko będzie dobrze” - napisał bramkarz reprezentacji Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy