Wzruszający moment na konferencji Mourinho. Portugalczyk spełni życzenie zmarłego ojca dziennikarza [WIDEO]

Wzruszający moment na konferencji Mourinho. Portugalczyk spełni życzenie zmarłego ojca dziennikarza [WIDEO] fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports News

José Mourinho zgodził się na spełnienie prośby zmarłego ojca macedońskiego dziennikarza, który nalegał na to, aby jego syn w przypadku spotkania Portugalczyka zrobił sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, ponieważ on sam był wielkim fanem portugalskiego szkoleniowca.

Opiekun Tottenhamu odpowiedział na pytania dziennikarzy przed starciem z Shkëndiją Tetowo w Lidze Europy za pośrednictwem Zooma. Nie każdemu z nich udało się jednak nawiązać kontakt z 57-latkiem i z tego powodu bardzo mocno ubolewał jeden z Macedończyków, który miał do przekazania José Mourinho bardzo osobistą prośbę.

Informacja o tym fakcie dotarła do Portugalczyka i dlatego postanowił wrócić na salę, gdzie usłyszał z ust dziennikarza, że bardzo mocno na ich spotkanie twarzą w twarz liczył jego zmarły ojciec.

Ten przez lata bardzo kibicował utytułowanemu szkoleniowcowi i marzył o tym, aby jego syn dostąpił zaszczytu zrobienia sobie z nim wspólnego zdjęcia.

- Mój ojciec prosił mnie, abym zapytał cię o pewną rzecz. Na początek przesyłam ci od niego pozdrowienia. Niestety jest już w niebie - zaczął dziennikarz.

- Gdy był już bardzo chory powiedział mi, że gdybym miał kiedykolwiek okazję cię spotkać, to abym poprosił cię o zrobienie wspólnego zdjęcia, ponieważ wychowywał mnie tak, jak ty prowadziłeś swoje zespoły - przyznał Macedończyk.

- Miał do ciebie ogromny szacunek, dlatego jeśli pozwolisz chciałbym zrobić z tobą zdjęcie. Potem je oprawię i zaniosę na miejsce jego spoczynku. Pozwolisz na mi na to, jeśli mecz pójdzie po twojej myśli? - zapytał na koniec dziennikarz.

José Mourinho zgodził się naturalnie na zrobienie wspólnego zdjęcia, ale w związku z obowiązującymi restrykcjami nie mógł go zrobić od razu, dlatego zasugerował mu, aby próbował dotrzeć do niego przed meczem w hotelu lub po jego zakończeniu.

- Zdjęcie nie ma nic wspólnego z rezultatem. Oczywiście zgadzam się. Zróbmy to. Jeśli spotkasz nas przed meczem czy w hotelu, choć powinno być może o nie łatwiej po spotkaniu. Z przyjemnością zrobię sobie z tobą zdjęcie i zaszczycę nim twojego ojca oraz uszanuję to, że dzięki mnie czuł się tak silny. Nie zasłużyłem sobie na to, ale dziękuję - powiedział Portugalczyk.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy