Xavi namaścił swojego następcę w Al-Sadd. Zaproponował zatrudnienie... byłego piłkarza Barcelony

Xavi namaścił swojego następcę w Al-Sadd. Zaproponował zatrudnienie... byłego piłkarza Barcelony fot. Nikku/Xinhua/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Xavi zaoferował przedstawicielom Al-Sadd powierzenie sterów nad pierwszym zespołem Javierowi Mascherano po jego odejściu do Barcelony - poinformował Javi Miguel z „AS-a”.

41-letni szkoleniowiec powrócił do „Dumy Katalonii” po szeregu spekulacji pojawiających się w minionych tygodniach oraz miesiącach i objął kierownictwo nad ekipą z Camp Nou po zwolnieniu Ronalda Koemana.

Władze Al-Sadd rozstawały się z Hiszpanem z wielkim żalem w obliczu toczącej się walki o wywalczenie mistrzostwa Kataru i do tej pory nie ogłosiły jeszcze nazwiska następcy legendy Barcelony.

Javi Miguel z „AS-a” uważa, że w niedalekim czasie może nim zostać inny były piłkarz utytułowanego europejskiego zespołu w osobie Javiera Mascherano.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że Xavi zaoferował przedstawicielom azjatyckiego klubu Argentyńczyka z uwagi na jego silny charakter, profesjonalizm oraz rozległą wiedzą na temat futbolu, która pozwoliłaby kontynuować w drużynie zapoczątkowane przez niego dzieło w połowie 2019 roku.

Sam 37-latek, pełniący obecnie funkcję kierownika do spraw szkolenia w Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej, wyraził zainteresowanie podjęciem pierwszego wyzwania w zawodzie trenera od początku 2022 roku, czyli tuż po wznowieniu rywalizacji w Qatar Stars League, gdzie obecnie trwa przerwa w rozgrywkach z uwagi na rozpoczynający się wkrótce Puchar Narodów Arabskich.

Al-Sadd jest rzekomo nieprzekonane do zasugerowanej kandydatury i na razie zastanawia się nad różnymi opcjami, bo ma jeszcze trochę czasu do podjęcia ostatecznej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy