Xavi odejdzie z Al-Sadd?!

Xavi odejdzie z Al-Sadd?! fot. Xinhua / Pressfocus
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Kass

Xavi Hernández rozstanie się z Al-Sadd po zakończeniu trwającego sezonu katarskiej ligi - informuje „Al Kass”.

Al-Sadd ma za sobą rozczarowujący występ w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Mistrz Kataru odpadł w trwającej edycji już po fazie grupowej.

Wiele więc wskazuje na to, że Xavi dostanie keszcze szansę na pożegnanie się z Al-Sadd w finale Pucharu Emira, w którym rywalem jego drużyny, już 9 maja, będzie Al Arabi. Niedługo po tym spotkaniu powinien się pojawić oficjalny komunikat w sprawie szkoleniowca.

Xavi przejął Al-Sadd w maju 2019 roku. Od tego czasu między innymi wygrał raz mistrzostwo Qatar Stars League (w zakończonym niedawno sezonie 2020/2021) i dwukrotnie Puchar Kataru. W 2019 roku dotarł do półfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Nie brakowało też jednak rozczarowań, jak kontynentalne rozgrywki w 2020 i 2021 roku, a także Klubowe Mistrzostwa Świata w 2019 roku, podczas których Al-Sadd, pełniące funkcję gospodarza, najpierw przegrało w drugiej rundzie z meksykańskim Monterrey 2-3, a później w meczu o piąte miejsce z tunezyjskim Espérance de Tunis w stosunku aż 2-6.

Ewentualne potwierdzenie rozstania 41-letniego szkoleniowca z katarskim gigantem uruchomi oczywiście lawinę plotek o możliwym powrocie do Barcelony. Na ten moment jednak więcej wskazuje na pozostanie Ronalda Koemana na sezon 2021/2022.

***

AKTUALIZACJA: Zdaniem dobrze poinformowanego hiszpańskiego dziennikarza Edu Polo - Xavi ostatecznie jednak dostał ofertę przedłużenia umowy do 30 czerwca 2023 roku i powinien ją podpisać. W kontrakcie znalazłaby się opcja odejścia do Barcelony w dowolnym momencie. Tak czy tak komunikatu w sprawie najbliższej przyszłości Xaviego można spodziewać się przy okazji finału Pucharu Emira.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy